اصول مراقبت های عمل زیبایی بینی

زیبایی در عمل زیبایی بینی

یک بینی زیبا اگرچه به خودی خود هم می تواند جذاب باشد ولی بیشتر از آن باعث بارز شدن بقیه زیبایی های صورت می گردد . که با عمل زیبایی بینی دقیق و با توجه به آنالیز زیبایی صورت و بینی و اصول و قوانین آن ، بینی متناسب با هر صورت حاصل می گردد که زیبایی دوچندان صورت را به ارمغان می آورد .

مسائل تنفسی در عمل زیبایی بینی

ـ اگر بیمار از مشکل تنفس به علت انحراف تیغه داخلی بینی شکایت دارد درمان آن عمل جراحی سپتوپلاستی می باشد که می تواند به تنهایی و یا همراه با عمل زیبایی بینی صورت گیرد . در صورتی که بیمار به هر دو عمل جراحی نیازمند باشد غالبا بهتر است هر دو عمل در یک جلسه انجام شود .

ـ اگر چه معمولا در عمل زیبایی بینی ،بینی کوچکتر می شود ولی در صورتی که جراحی با دقت و با تکنیک درست عمل زیبایی بینی انجام شود این کوچک شدن در مسیر عبور هوا صورت نمی گیرد و تنفس تحت تاثیر قرار نخواهد گرفت با این حال به طور معمول تا ۱ـ۳ ماه بعد از عمل زیبایی بینی ممکن است به علت تورم داخل بینی مقدار کمی گرفتگی بینی وجود داشته باشد که پس از آن کاملا برطرف می شود .

ـ در بیماران متقاضی عمل زیبایی بینی دارای آلرژی شدید بینی نیز مصرف داروی ضد آلرژی جهت کاهش تورم بینی ممکن است نیاز شود ، که با مصرف آنها مشکل آلرژی و تنفس برطرف می گردد .

ـ در واقع پس از یک عمل زیبایی بینی خوب ،تنفس بیمار نسبت به قبل بهتر می شود (البته پس از ۱ ـ ۳ ماه ) و یا اینکه تغییری نمی کند و بدتر شدن تنفس بعد از عمل زیبایی بینی به هیچ وجه طبیعی نیست مگر در مورد آلرژی که آن هم با درمان دارویی بر طرف می شود .

فرم گیری بینی بعد از عمل زیبایی بینی

معمولا پس از خروج تامپونها بعد از عمل زیبایی بینی سوراخ های بینی گشادتر و تا به تا به نظر میرسد و ممکن است بینی را بیش از حد سر بالا ببینیم که این مسائل ۱ ـ ۳ هفته اول بعد از عمل زیبایی بینی برطرف میشود . تورم بینی در ۳ هفته اول نسبتا زیاد است . قسمت اعظم تورم بینی بعد از ۳ ماه از عمل زیبایی بینی میخوابد ولی بسته به گوشتی یا استخوانی بودن بینی مقادیری از تورم گاهاً تا ۲ سال بعد از عمل زیبایی بینی کم کم از بین میرود .

برای مطالعه " نشانه های عمل بینی موفق" کلیک کنید .