اطلاعات بعد از عمل جراحی زیبایی بینی(رینو پلاستی)

اطلاعات بعد از عمل جراحی زیبایی بینی(رینو پلاستی) :

*  کبودی صورت و کبودی چشمها دراثر عمل زیبایی بینی  در صورتی که رخ دهد طی دو تا سه هفته به تدریج و خود به خود رفع خواهد شد.

* تامپون یا مش داخل بینی یک تا سه روز پس از عمل زیبایی بینی توسط جراح یا دستیار ایشان خارج خواهد شد .

* پماد تجویز شده را شبها در محل بخیه ها ی بینی و به مقدار کم داخل سوراخ بینی استفاده کنید (به مدت دو هفته).

* قطره بینی تجویز شده را پس از خروج تامپون بینی ، روزها هر چهار ساعت استفاده کنید (به مدت دو ماه).

*  پس از عمل بینی به علت تورم مخاطی تا چند هفته دچار گرفتگی نسبی بینی خواهید بود،تا شش هفته از فین کردن بپرهیزید و داخل بینی را دستکاری نکنید .

 * در دو تا سه روز اول در صورت خونی شدن پانسمان زیر بینی، پانسمان را تعویض نمائید.

 *  از زمان عمل بینی  تا یک هفته از خیس شدن صورت بپرهیزید ویک هفته پس از عمل بینی  یک استحمام کامل انجام دهید و سپس برای برداشتن قالب و بخیه ها و نیز اولین آموزش چسب زدن به مطب مراجعه نمائید .

* پس از عمل بینی  معمولا به مدت ۳ ماه نیاز به چسب زدن بینی دارید . چسب زدن به بینی نقش مهمی در شکل  بینی دارد.

*  زمانی که قالب یا گچ بینی برداشته می شود (حدود یک هفته پس از عمل) بینی شما ممکن  است منظره مطلوبی نداشته باشد ولی نگران نباشید در طی چند هفته و با فروکش کردن تورم منظره نهایی بینی مشخص می شود .

*  در صورتی که بر روی پوست بینی در ناحیه سوراخها یا پل میانی بین سوراخ ها، بخیه وجود دارد این بخیه ها یک هفته پس از عمل بینی  برداشته می شود، جای بخیه ها پس از دو تا سه ماه تا حدود زیادی محو می شود .

 * تا سه ماه پس از عمل بینی  از این اقدامات خودداری شود:

" ورزش و فعالیت سنگین بدنی ، به کار بردن هر گونه عینک ، خوابیدن روی بینی یا هرگونه فشارروی بینی. "

* در افرادی که پوست آنها مستعد آکنه و جوش می باشد تا چند ماه پس از عمل روی بینی جوش های ریزی ظاهر  می شود که باید با احتیاط  با سواپ آغشته به الکل تمیز شود .

*  نتیجه نهایی عمل زیبایی بینی ، شش تا دوازده ماه پس از عمل  بینی مشخص می شود . بنابر این در قضاوت عجله نکنید  و اجازه دهید تا تورم کاملا فروکش کند .

* شاید یکی از شایع ترین سوالات برای بیمار مدت زمان دوام نتیجه عمل زیبایی بینی باشد، در این رابطه باید گفت که در اکثر موارد ، نتایج عمل دائمی است به جز تغییرات احتمالی که همراه با پدیده طبیعی افزایش سن رخ می دهد.

* وضعیت سر حین فعالیت های معمول زندگی تاثیری بر شکل بینی ندارد و بر خلاف آنچه که بطور شایع شنیده می شود ، می توانید حین کار سرتان را پائین بیاندازید.

برای مطالعه " مراقبت های پس از عمل جراحی رینوپلاستی ( جراحی زیبایی بینی) " کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است