اعمال همزمان با عمل زیبایی بینی

اعمال جراحی بسیاری همزمان با رینوپلاستی یا عمل زیبایی بینی قابل انجام هستند. این اعمال به دو دسته عمل های جراحی درمانی و عمل های جراحی زیبایی بینی تقسیم می شوند.

شایعترین عمل جراحی درمانی اصلاح انحراف تیغه میانی بینی است. با توجه به کم شدن نسبی حجم بینی در جراحی رینوپلاستی، حتی موارد جزیی انحراف تیغه میانی بینی بهتر است با جراحی سپتوپلاستی به طور همزمان با عمل زیبایی بینی اصلاح گردد در غیر این صورت احتمال گرفتگی بینی پس از عمل زیبایی بینی بسیار بالا خواهد بود. عمل های شایع دیگر مشتملند بر جراحی آندوسکوپیک سینوس (FESS) در موارد ابتلا به سینوزیت مزمن، برداشت ضایعات آناتومیک از جمله کونکا بولوزا و جراحی توربینوپلاستی در موارد بزرگی مقاوم به درمان شاخک های بینی. لازم به ذکر است که در برخی موارد مثل پولیپوز شدید و پان سینوزیت بهتر است جراحی رینوپلاستی را به بعد از جراحی درمانی موکول کرد و تنها پس از اطمینان از درمان قطعی اقدام به عمل زیبایی بینی نمود.

تشخیص لزوم این عمل ها و انجام آنها بر عهده پزشک جراح گوش و حلق و بینی است.

دسته دوم، اعمال جراحی زیبایی هستند. این اعمال جراحی با هدف بهبود نتیجه رینوپلاستی و ایجاد یک صورت هارمونیک و متناسب، همراه با عمل زیبایی بینی قابل انجامند.

از عمل های شایع دیگر افزایش حجم چانه و گاهی گونه ها به کمک پروتز می باشد. قابل توجه اینکه برخی اوقات علت بزرگ به نظر رسیدن بینی تنها بزرگی خود بینی نیست و کوچک و ضعیف بودن قسمتهای مجاور بینی از جمله ثلث میانی صورت، چانه و گونه ها موجب بزرگ جلوه نمودن بینی می گردد. در این مواقع همراهی و همزمانی عمل های حجم دهنده صورت با عمل زیبایی بینی می تواند بهترین نتایج زیبایی را برای بیمار به ارمغان آورد.

از اعمال جراحی دیگر همراه با عمل زیبایی بینی ، برداشت جراحی پوست و چربی اضافی پلک ها یا بلفاروپلاستی است که البته اندیکاسیون خاص خود را دارد.

از دیگر تغییرات ناشی از افزایش سن، افتادگی و شلی پوست می باشد. کشیدن پوست صورت (لیفت) در ناحیه پیشانی و ابروها همراه با عمل زیبایی بینی قابل انجام است ولی لیفت وسیع ثلث میانی صورت و گردن همراه با عمل زیبایی بینی به این علت که زمان جراحی افزایش چشمگیر می یابد بهتر است به بعد از عمل زیبایی بینی موکول شود.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است