افتادگی نوک بینی بعد از جراحی زیبایی

افتادگی نوک بینی بعد از جراحی زیبایی

گاهی شما میلیون ها تومان برای بالا بردن نوک بینی خود خرج می کنید ولی بعد از مدتی ، می بینید که دچار افتادگی نوک بینی شده اید و وقتی به جراح زیبایی بینی تان هم گله می کنید ، جواب می شنوید که : « تقصیر خودتان است ؛ چون خودتان نسبت به مراقبت های بعد از عمل جراحی بینی ، بی توجه بوده اید. » اما قضیه به همین سادگی ها هم نیست.

افتادگی نوک بینی و زیبایی چهره

ـ از آنجا که بینی یک نقش مرکزی در صورت دارد ، اهمیت زیادی در زیبایی چهره دارد و یکی از چیزهایی که در زیبایی بینی در صورت بیمار اهمیت دارد ، شکل و میزان چرخش نوک بینی است. بینی در تناسب صورت نقش مهمی ایفا می کند. به طور کلی ، یک زاویه بین لب و بینی وجود دارد که در افراد مختلف ، متغیر است و عوامل مختلفی در آن تاثیر دارد.

وقتی سن بالا می رود ، افتادگی نوک بینی اتفاق می افتد و این به صورت یک ظاهر مسن تر می دهد. در دختر خانم ها هم افتادگی نوک بینی ، چهره را کمی مردانه می کند. بعضی افراد هم که بینی شان ضربه می خورد ، به مرور زمان دچار افتادگی نوک بینی می شوند.

 علت افتادگی نوک بینی

 

برخی افراد  هزینه زیادی می کنند و بینی شان را جراحی می کنند ولی بعد از مدتی دچار افتادگی بینی می شود. این ، تقصیر جراح بینی  است یا ساختمان بینی ؟

ـ غیر از عواملی که باعث می شود فرد به طور اولیه فرم بینی اش تغییر کند و دچار افتادگی نوک بینی شود ، یکی دیگر از علت افتادگی نوک بینی بعد از عمل جراحی بینی ، خود جراحی بینی است. در جراحی بینی ، یکی از کارهای مهم درمان افتادگی  بینی است به این صورت که یک حالت چرخشی به نوک بینی بدهیم و آن را سربالا کنیم ؛ اما عواملی هم هست که باعث می شود اهداف جراحی تحقق پیدا نکند و فرد را دچار مشکل کند.

یکی از نکات مهمی که در افتادگی نوک بینی موثر است ، این است که در بینی از نظر آناتومی یک ساپورت ( حمایت ) وجود دارد ، یعنی ما یک ماهیت اسکلتی در بینی داریم که باعث ارتباط اجزای مختلف بینی می شود ؛ مثلا ناحیه نوک بینی ، غضروف تیغه بینی و بافت های نرم که در قسمت پایین بینی هستند ، در واقع با هم تعادلی را ایجاد می کنند که به بینی حالت پایداری می دهد.

بعضی عوامل هم هستند که ممکن است بینی را دچار افتادگی کنند ؛ مثلا عضلاتی که در بینی وجود دارند باعث می شوند در هنگام خنده ، نوک بینی به سمت پایین بیفتد. حالا موقع جراحی ، اگر حمایت آناتومی بینی برای حفظ موقعیت نوک بینی تضعیف شود ، جراح ممکن است برش هایی در قسمت های حمایت کننده بینی ایجاد کند و این باعث می شود قسمت هایی از بینی پایین بیفتد و افتادگی نوک بینی ایجاد شود.

  • خواننده گرامی

  • پیشنهاد میشود مطلب " درمان افتادگی بینی " را جهت اطلاعات بیشتر مطالعه فرمایید . 

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است