افسردگی بعد از عمل بینی

یک نکته مهم در انتخاب کاندید های متقاضی عمل زیبایی بینی که باید به آن توجه کرد، بیماران دچار وسواس، ایده‌آل طلب و غیرمنطقی بدترین افراد برای انجام رینوپلاستی هستند.

رینوپلاستی تغییر مدل بینی به همراه تغییر و زیبایی ظاهری آن است که بیشتر زنان جوان و سپس مردان متقاضی انجام آن هستند. اگر این عمل با جراحی و انحراف بینی همراه باشد سپتورینوپلاستی نام دارد.

در عمل زیبایی بینی می توان بیماران را در سه گروه  دسته‌بندی کرد.

 گروه اول : کسانی هستند که بینی آنها هم از نظر ظاهری و هم از نظر عملکرد و تنفسی مشکلات زیادی دارد و عمل بینی برایشان جنبه‌های روحی و روانی داشته و تاثیر شدیدی بر زندگی آنها دارد. بسیاری از افراد هستند که به خاطر بینی بزرگشان از حضور در جمع خودداری می‌کنند و عمل بینی می‌تواند برای آنها مفید واقع شود و آنها را از تنهایی و افسردگی نجات دهد.

گروه دوم : در بعضی از افراد مشکلات بینی زیاد نیست و عمل جراحی بینی ضرورت ندارد. لیکن با عمل زیبایی بینی ظاهر فرد بهتر می‌شود این عمل بینی مانند مرتب کردن موها است یعنی اگر عمل بینی انجام شود تاثیر مستقیمی در روحیه افراد دارد و می‌تواند باعث بهتر شدن سبک زندگی آنها شود.

گروه سوم : کسانی هستند که واقعا نیازمند عمل بینی نیستند، افرادی که از لحاظ ظاهری هیچ نیازی به انجام عمل زیبایی بینی ندارند و دارای شخصیت‌های وسواسی هستند، این افراد بعد از عمل بینی چون تغییری نمی‌بینند دچار افسردگی می‌شوند.

توجه جراح به وضعیت روحی، روانی افراد را از مهمترین مراقبت‌های قبل از عمل بینی است .بیماران دچار وسواس، ایده‌آل طلب و غیر منطقی بدترین بیماران برای عمل بینی هستند و در درجه بعد از وضعیت روحی آنالیز صورت و بینی فرد است که در این مرحله، مشکلات بینی را آنالیز کرده و به بیمار می‌گویند چند درصد این مشکلات قابل درمان است.

انجام فتوگرافی از زوایای مختلف بینی را از بررسی‌های معمول جراحی بینی است، بعضی از بینی‌ها به دلیل پوست ضخیمی که دارند، تغییر زیادی با عمل جراحی بینی نمی‌کنند.

افرادی که سابقه بیماری داشته و یا تحت درمان هستند به علت تداخل داروهای بیهوشی و داروهای مصرفیشان و احتمال خونریزی، کاندید مناسبی برای عمل بینی نیستند. همچنین کسانی که مبتلا به دیابت و تشنج کنترل نشده بیماری داخلی و آسم که با دارو درمان نشده‌اند، هستند، نباید تحت عمل بینی قرار گیرند.

کنترل تنفس و خونریزی بیمار از مهمترین مراقبت‌های بعد از عمل بینی است و در کنار آن پیشگیری از عفونت نیز بسیار مهم است و بیمار نباید در معرض حرارت و آفتاب قرار گیرد.همچنین از انجام فعالیت بدنی شدید و ضربه به بینی و صحبت کردن و جویدن زیاد و استحمام به علت چسب روی بینی تا چند روز پرهیز کند.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است