افسردگی بعد از جراحی بینی

شش روز بعد از جراحی بینی بیمار برای برداشتن بخیه مورد معاینه قرار می گیرد. در برخی از بیماران ورم بعد از عمل جراحی بینی شدید تر می باشد بنابراین بیمار نیاز به اطمینان مجدد و مشاوره دارد. همچنین بیمار می تواند از چسب رنگ پوست به مدت چند روز بیشتر استفاده نماید. بدین وسیله با شرایط راحت تر کنار می آیند.

نتایج هیچ گاه کامل نیستند ولی ظاهر بینی بیمار در روز های اولیه بعد از عمل جراحی بینی می بایست مناسب باشد. گه گاه بینی بیمار ممکن است در روز اول بعد از عمل جراحی بینی و یا تا چندین روز بعد از برداشتن بخیه زیبا به نظر نرسد.

بیماران سختگیر

در جراحی بینی بیمارانی وجود دارند که به سختی از نتیجه جراحی بینی راضی می شوند. فرآیند مدیریت  بعد از جراحی بینی نیازمند صبر و حوصله می باشد. نگرانی های بیمار باید مورد توجه قرا بگیرند. به بیمار باید اطمینان داده شود که تمامی اقدامات موجود و ممکن برای دستیابی به بهترین نتیجه انجام خواهد شد. به محض اطلاع از اینکه شرایط بیمار بهتر نخواهد شود و جراحی بازنگری مورد نیاز خواهد بود، موضوع می بایست با بیمار مطرح شود.

بیماران عادلانه تر قضاوت خواهند کرد در صورتی که درکی از امید برای نتایج بهتر داشته باشند. کسب نظر شخص دیگر برای بیمار بسیار کمک کننده خواهد بود. کسب نظر یک همکار به بیمار این اطمینان را می دهد که تمامی اقدامات ممکن انجام شده است و همچنین ایده های جایگزینی را که به ذهن خود جراح خطور نکرده در اختیار وی قرار می دهد. انتظار برای اینکه بیمار نظر جراح دیگر را بدست آورد، فرآیندی مشکل ساز است. زیرا این پزشک با شما و نوع کار شما آشنایی نداشته و ممکن است به نابجا از شما انتقاد کند.

در جراحی ثانویه، بیمار نیازمند مهارت و صبوری بیشتری از بیمارانی میباشد که برای اولین بار مورد جراحی قرار میگیرند. بیماران در این جراحیها نسبت به جراحی اولیه خود عموما ناراضی، شکاک و نیازمند به اطمینان بیشتری هستند. جراحی ثانویه عموماً پیچیده تر از جراحی اولیه میباشد. البته این امری قطعی نیست. آگاهی از موارد نارضایتی بیمار مهم هستند، ولی میبایست همیشه در نظر داشت که نباید در رابطه با پزشک اولیه قضاوت نمود. نتایج ناخواسته و یا عدم رضایت از نتایج بخشی همیشگی از جراحی بینی میباشند. بینی بخشی حساس از آناتومی بدن است .

برای مطالعه " افسردگی بعد از عمل بینی" کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است