اقدامات بعد از جراحی اتوپلاستی

بعد از جراحی اتوپلاستی :

وقتی که عمل اتوپلاستی  تمام شد دور سرتان یک نوار راحت و نرم خواهید دید که گوش هایتان را می پوشاند.این نوار جلوی بزرگ شدن تورم را می گیرد و موقعیت جدید گوش ها را تقویت می کند. این پوشش ممکن است روی شنوایی شما تأثیر بگذارد. نوار باعث تسریع از بین رفتن مایع بافتی می شود و از بروزعفونت نیز جلوگیری می کند .  ۲ روز پس از جراحی زیبایی گوش  باید به دکتر مراجعه کنید تا این نوار برداشته شود و دوباره پانسمان جدید  بسته می شود.

اقدامات بعد از جراحی اتوپلاستی  :

۱-فعالیت های بعد از جراحی اتوپلاستی :

* هنگام خواب زیر سرتان ۳ ـ ۲ بالش قرار دهید تا سرتان بالاتر بیاید.

 * لطفا از خم شدن، بار سنگین بلند کردن، تقلا کردن، خودداری کنید.

* اگر کودک خردسال دارید، مستقیما آنرا را از روی زمین بلند نکنید.

* توصیه می شود تا یک هفته رانندگی نکنید چون پوشش روی گوش، شنوایی شما را کاهش می دهد و از انعکاس و عکس العمل سر و گردن می کاهد.

*حداقل یک هفته مرخصی بگیرید.

۲- رژیم غذایی بعد از جراحی اتوپلاستی :

رژیم خود را با مایعات شروع کنید و به تدریج به سمت غذای معمول خود حرکت کنید. مراقبت از زخم ها  ۴ ـ ۳ روز بعد از جراحی پوشش سر را خشک و دست نخورده نگه دارید. می توانید حمام کنید ولی سر خود را خیس نکنید.  ممکن است از زیر پانسمان شما چند قطره خون بیاید اما نگران نباشید .

۳-داروهای بعد از جراحی اتوپلاستی :

* در صورت لزوم از مسکن ضد درد استفاده کنید. بیماران بیشتر ناراحتی دارند تا درد. عوارض جانبی مسکن ها عبارتند از استفراغ و یبوست.

* مسکن را با غذا بخورید تا از استفراغتان کاسته شود. اگر یبوستتان خوب نشد از ملین استفاده کنید.

* لطفا به خاطر داشته باشید "  تورم، کوفتگی و بی خوابی " از علائم بسیار عادی پس از عمل می باشند و با پیشرفت بهبودی از شدت آنها کاسته می شود.

داشتن یک همراه بالغ و مسئولیت پذیر و انجام فعالیت های روزانه ذکر شده تا ۳ روز بعد از عمل شدیدا توصیه می شود.

نتیجه نهایی جراحی اتوپلاستی :

خوابیدن تورم و بهبود پوست صورت فرآیندی زمانبر و طولانی است و خوب شدن اینها طول می کشد. اغلب بیماران معمولا یک هفته بعد از عمل به سر کار خود باز می گردند. ما به شما ۲ هفته استراحت و مرخصی را توصیه می کنیم ولی این مدت می تواند با توجه به حساسیت فرد بیشتر شود.

تا ۲ هفته بعد از اتوپلاستی  وجود تورم و کوفتگی در صورت برای شما خیلی جلوه می کند ولی برای دوستان و همکارانتان این چنین نیست.نتایج نهایی اتوپلاستی بعد از عمل تا یکسال بعد از عمل کاملاً دیده نمی شوند. با وجود مشکل پسند بودن شما درباره کار ما خیلی زودتر از اتمام یکسال ، از کار ما راضی خواهید شد.

برای مطالعه " هزینه عمل زیبایی گوش " کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است