انحراف بینی و تنگی نفس

دشواری تنگی نفس از دماغ و مشکلاتی که از انحراف بینی می تواند به وجود آید به دلیل وجود septum یا انحراف تیغه بینی می باشد. انحراف بینی یکی از مشکلات نادر مادرزادی می باشد با این حال بعدا نیز می تواند به وجود آید . انحراف بینی با معاینه ساده می توان تشخیص داده شود. اگر مشکلات تنفسی در فرد مبتلا به انحراف بینی وجود داشته باشد، در بین عمل زیبایی بینی می تواند رفع گردد یعنی عمل جراحی انحراف بینی را می توان همزمان با عمل زیبایی بینی انجام نمود. تنگی نفس یک طرفه و مشکلات تنفسی در دراز مدت ، می تواند باعث تغییر در تقارن بینی مشکلات تنفسی گردد. در بعضی از مواقع مشکلات تنفسی بعد  از عمل زیبایی بینی می تواند بوجود آید. این مشکلات با جراحی مجدد بینی می تواند از بین برود که به همراه عمل مجدد بینی مشکلات تنفسی و تنگی نفس هم از بین می رود.

برای رفع تنگی نفس به همراه عمل زیبایی بینی باید بیمار به سن قانونی برای عمل بینی رسیده باشد. قبل عمل بینی در معاینه، نوع تنفس و ساختار داخلی بینی بررسی شده و به بوسیله اندوسکوپی داخلی معاینه می گردد. قبل از عکسهایی از بیمار گرفته می شود و شکل احتمالی بینی بعد از عمل زیبایی بینی نشان داده می شود. در جلسات مشاوره قبا از عمل بینی، بیماران تموگرافی کامپیوتری و مشاوره باید انجام گیرد.

عمل انحراف بینی و تنگی نفس

در عمل انحراف بینی رفع تنگی نفس و رفع مشکل تنفس از راه دهان به همراه عمل زیبایی بینی نیز می تواند باشد، روش انجام عمل انحراف بینی به همراه عمل زیبایی بینی به این ترتیب است که :کمره بینی گرفته شده، اندازه بینی تغییر داده شده، نوک بینی شکل داده می شود، سوراخ های بینی در صورت لزوم کوچک شده و به حالت متقارن در می آید.

در عمل عوارض کجی بینی و رفع تنگی نفس ،به دلیل اینکه تمامی کارها در داخل بینی انجام می گیرد  به هیچ عنوان رد به وجود نمی آید. بینی از داخل بریده شده نخ بخیه های داخل خودبخود از بین رفته و به نوک بینی فلاستر مخصوص چسبانده می شود. به دلیل کمتر نمودن درد از تامپون استفاده نمی گردد.

مدت زمان جراحی انحراف بینی و درمان کجی بینی و رفع تنگی نفس  ۲-۲٫۵ ساعت و بیهوشی بطور عمومی می باشد.

بهبودی بعد از عمل بینی

در اولین روز بعد از عمل بینی  به روی صورت کمپرس سرد انجام داده شده و با مسکن های ساده درد رفع می گردد. بیمار یک ساعت در بیمارستان استراحت نموده و روز بعد به خانه باز می گردد. بعد از ۲-۳ روز تورم خفیف و کبودی می تواند وجود داشته باشد که این نیز در مدت زمان کوتاهی از بین می رود . ۵-۷ روز بعد از عمل بینی آتل و باندهای روی دماغ برداشته شده و بیمار  به کارهای نرمال خود می تواند مشغول گردد. و ۵-۷ روز بعد از عمل بینی به مسافرت رفته و کارهای سبک انجام دهد. در مدت ۱۰-۱۵ روز پیاده روی سبک نموده و تحرک سبک می تواند مفید باشد. اما، ورزشهای سنگین و پیاده روی بعد از گذشت ۳ -۴ هفته می تواند انجام گیرد. استفاده از عینک بعد از ۱ ماه و با چارچوب سبک می تواند استفاده گردد ( استفاده از لنز بعد از عمل توسط بیمار بعد از ۲-۳ روز بعد می تواند باشد). در عمل زیبایی بینی باید از ورزشهای که در آن امکان تورم و ضربه بینی و شنا در آب عمیق وجود دارد باید به مدت ۲ ماه به دور بود. شکل گیری کامل بینی ظرف ۳-۶ ماه می باشد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است