انواع بیهوشی در عمل جراحی بینی

بیهوشی عمومی در عمل جراحی بینی :

در حال حاضر، اغلب جراحی های زیبایی بینی در شرایط بیهوشی عمومی انجام می شود. در بیهوشی عمومی بدن به خواب عمیقی فرو می رود و به طور موقت بدن فلج می شود. دیگر خودتان نفس نخواهید کشید بلکه متخصص بیهوشی پس از آنکه به خواب رفتید یک لوله تنفسی درون نای شما قرار خواهد داد. پس از جراحی عمل بینی ، شما بیدار خواهید شد و قبل از هوشیاری دوباره این لوله برداشته خواهد شد.

برخی افراد پس از بیهوشی عمومی دچار تهوع می شوند، اما با دستاوردهای اخیر در زمینه ی داروهای ضدتهوع چنین امری کمتر رخ می دهد. برخی افراد نمی دانند که اگر بعد از بیهوشی عمومی بیدار نشوند، چه اتفاقی می افتد. چنین نگرانی منطقی نیست. به محض برداشتن عوامل بیهوشی، بیدار خواهید شد. بیهوشی عمومی به شرط آنکه شما سالم باشید و یک متخصص بی هوشی ماهر آن را انجام دهد، بی خطر است.

بیهوشی سداتیو در عمل جراحی بینی :

بیهوشی سداتیو با استفاده از داروی داخل وریدی، خواب آلودگی و ریلکسیشن را القا می کند. به علت آن که خودتان نفس خواهید کشید، به لوله تنفسی نیازی نمی شود. پس از آنکه آرام بخشی ایجاد شد، جراح به ناحیه ی مناسبی از بدنتان ماده بی حسی تزریق می کند. بسته به مقدار داروی آرام بخش ممکن است در طول کل عمل بی هوش باشید و چیزی را به خاطر نیاورید، یا شاید در فواصل معین به هوش آیید، اگر به هوش آیید، ممکن است متوجه شوید در اتاق عمل هستید، ولی به احتمال زیاد برایتان اهمیتی نخواهد داشت.

بی حسی موضعی در عمل جراحی بینی:

بی هوشی موضعی یعنی ناحیه ای از بدن را بدون استفاده از آرام بخش بی حس کرد، تزریق بی حسی موضعی باعث سوزش اولیه ای می شود که به زودی به کرختی تبدیل خواهد شد. این نوع بی حسی برای بزرگ کردن لب، برداشتن خال و عمل های کوچک دیگر مناسب است و در اعمال جراحی زیبایی بینی کاربردی ندارد.

بیهوشی حین عمل جراحی بینی :

اگر بیهوشی عمومی داشته باشید، از زمانی که بیهوش می شوید تا وقتی که در اتاق ریکاوری بیدار می شوید چیزی به یاد نمی آورید.

* منبع :  کتاب رازهای راینوپلاستی، جراحی زیبایی بینی

برای مطالعه " انواع راینوپلاستی" کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است