برجستگی و قوس بینی

برجستگی و قوس بینی:

شاید مهم ترین فاکتور به لحاظ زیبایی شناسی بینی  اندازه گیری برجستگی (درازا) و انحنای (قوس) بینی می باشد. در مورد انحنای (قوس) نوک بینی می توان گفت که این انحنا کمانی از یک دایره است که مرکز آن کانال گوش خارجی می باشد.

1-13

باتوجه به اینکه برجستگی (درازا)  و انحنای (قوس) بینی اساساً مهمترین فاکتورهای بینی به لحاظ زیبایی شناسی می باشند لذا  برای تعیین این زوایا روش های مختلفی توسط دانشمندان و جراحان مختلف بیان شده است.

گاهی اوقات برجیتگی نوک بینی نسبت به لب بالا سنجیده می شود.

2-13

. در روشی دیگر برای آنالیز برجستگی بینی از محل اتصال پیشانی به بینی (نازیون) به شیار پره بینی خطی عمود رسم نموده، خط عمود دیگری از شیار پره بینی به نوک بینی می کشیم، خطی نیز از نوک بینی به نازیون رسم می کنیم.

14

نسبت طول خط عمود (از شیار پره نوک بینی به نوک بینی) به طول بینی (خط نازیون تا نوک بینی) باید ۰٫۵۵ تا ۰٫۶۰ باشد. باید توجه داشت که اگر این مقدار در محدوده نرمال باشد آنگاه زاویه بین بینی و صفحه صورت (نازوفاسیال) تقریباً ۳۵ درجه خواهد بود.

کمپلکس پره بینی و تیغه قاعده بینی (کولوملا):

 

بر اساس فاکتورهای زیبایی شناختی بینی در نمای نیم رخ نسبت پره بینی به نوک بینی در بهترین شرایط یک به یک می باشد (یعنی با هم مساوی هستند).

نکته دیگری که در این زمینه حائز اهمیت می باشد این است که در نمای نیم رخ پایین بودن تیغه قاعده بینی (کولوملا) در حد ۳ تا ۵ میلی متر قابل قبول می باشد. البته این مقدار در برخی از کتاب های مرجع جراحی پلاستیک بینی بین ۲ تا ۴ میلی متر بیان شده است.

1-15

از نکات حائز اهمیت دیگر در این قسمت می توان به این تقسیم بندی اشاره کرد که از نمای قاعده ای، بینی باید به شکل مثلث بوده و به سه قسمت ماوی تقسیم شود.

15

* منبع :  کتاب رازهای راینوپلاستی، جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی در کلینیک زیبایی دکتر سرمست با بهترین روش ها و با استفاده از جدیدترین تجهیزات انجام می شود، به گونه ای که بیمار پس از جراحی، هم از زیبایی و هم از سلامت بینی خود کاملا رضایت دارد

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است