برنامه ریزی در عمل جراحی بینی

برنامه ریزی  در عمل جراحی بینی  :

برای عمل جراحی  بینی خود مانند یک سفر برنامه ریزی کنید، باید بسیاری از جزئیات را مد نظر داشته باشید. فهرست زیر برای شروع به شما کمک می کند.

*  اگر شاغل هستید، عمل جراحی بینی  را اواسط هفته انجام دهید تا قبل از برگشتن به شغل خود، زمان بیشتری برای دوره ی نقاهت داشته باشید.

 * اگر سنتان بالای ۴۰ سال است یا مشکل پزشکی دارید، ممکن است به الکتروکاردیوگرام یا نوار قلب و عکس سینه نیاز شود.

** توجه داشته باشید که بعد از عمل جراحی بینی به کمپرس یخ نیاز  خواهید داشت و برای کاهش تورم سر خود را بالا نگه دارید. می توان تکه های یخ را در یک کیسه ی پلاستیکی قرار داده و سپس در حوله ای کوچک بپیچید و به طور مرتب آن را تعویض کرد  و یا اینکه می توان از کیسه ای ذرت یا نخود فرنگی یخ زده که پاکیزه و قابل استفاده ی مجدد بوده و دمای آن حفظ می شود استفاده کرد.

برای بالا نگه داشتن سرتان، بالش های بلند و کارائی لازم را ندارند. صندلی دارای پشتی متحرک، روشی مطمئن برای بالا نگه داشتن سرتان می باشد ولی ممکن است هنگام خواب راحت نباشید. برای روز  عمل جراحی بینی  و ویزیت های بعدی، تدبیری برای رفت و آمدتان بیندیشید. اولین شب از یک دوست یا فردی از خانواده تان بخواهید در خانه در کنار شما باشد. این فرد باید راغب باشد و بتواند کیسه های یخ تان را تعویض کند، غذایتان را آماده کند و در طول شب به شما سر بزند و اگر شما یا او با ابهامات یا نگرانی هایی مواجه شدید، با دکتر متخصص  عمل جراحی بینی  تماس بگیرد. چنانچه به چنین کسی دسترسی نداشتید، یک پرستار بگیرید.

نخستین فردی نباشید که عمل جدیدی را انجام می دهد.

هیچ قانونی تعیین نمی کند چه جراحی هایی قابل انجام هستند و چه کسی آنها را انجام می دهد. ابزارها و روش ها به طور مرتب به امید کسب بهترین نتایج در حال پیشرفت هستند. سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) مواد کاشتنی (ایمپلنت) را کنترل می کند و به آنهایی که دارای کارایی و ایمنی کافی باشند تأییدیه می دهد. با این حال جراحان پلاستیک بینی  گاهی موادی را به کار می گیرند که برای محل مورد استفاده مورد تأیید FDA نیست. به طور کلی می توان گفت ارجح ترین ماده ای که برای پیوند بیمار به کار می رود باید از خود بیمار حاصل شده باشد به عنوان مثال بهترین پیوند غضروف در عمل زیبایی بینی باید از غضروف تیغه وسط بینی  ،   گوش یا دنده ی خود بیمار باشد.

استفاده از لیزر دی اکسید کربن (لیزر CO2) در عمل جراحی بینی:

این لیزر حدود سال ۱۹۹۵ متداول شد که در کشیده شدن پوست، کم کردن چین و چروک و اصلاح تغییر رنگ پوشت مؤثر بود .  متأسفانه آنهایی که به بهترین نحو از آن بهره مند شدند نیز دچار عوارض پوست رنگ پریده شدند. در حال حاضر می توان گفت که در انجام اعمال جراحی معمول زیبایی بینی، لیزر هیچ گونه جایگاهی ندارد بیان استفاده از این تکنولوژی در جراحی زیبایی بینی عوام فریبانه است.

* منبع :  کتاب رازهای راینوپلاستی، جراحی زیبایی بینی

برای مطالعه "هزینه عمل زیبایی بینی " کلیک  کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است