بهبودی بعد از عمل بینی

در روزهای ابتدایی بعد از عمل بینی که صورتتان متورم و کبود است بهتر است در فکر زیباتر به نظر آمدن نباشید. در عرض یک تا دو هفته آثار حاد بعد از عمل بینی کاملا از چهره تان محو خواهد گردید.

بینی در هنگام درآوردن گچ زیبا نیست. علت این امر ورم شدید نوک بینی، فشار گچ بر اطراف بینی و جا انداختن آن بر روی پوست بینی بعد از عمل بینی است. این مرحله گذرا بوده و روز به روز بینی شما بهتر و بهتر میشود و شما از نظر روحی نیز شاداب تر خواهید شد. با این وجود روند بهبودی بعد از عمل بینی کُند و تدریجی است. اگرچه زیبایی های ناشی از عمل بینی در عرض حدود شش ماه ظاهر میشوند ولی ظاهر بینی تا حدود دو سال تغییر می کند. بینی شما ممکن است در سیر بهبودی بعد از عمل بینی دچار غیرقرینگی یا کجی گردد که این امر در اغلب موارد با کاهش تورم بینی اصلاح میشود. باید دست کم یک تا دو سال برای اظهار نظر نهایی در مورد نتیجه عمل بینی صبر کرد. وقوع نتیجه نهایی به سن، نوع پوست و توانایی ترمیم بدن شما بستگی دارد. برخی از بیماران چند هفته بعد از عمل بینی درحالیکه هنوز ورم بینی بطور کامل فروکش نکرده است با نگاهی موشکافانه درجلوی آینه ساعتها به نظاره بینی خود می نشینند. این نگاه موشکافانه که تنها به بینی معطوف بوده و به سایر اعضا صورت توجهی ندارد، موجب می شود که از یک سو بسیاری از عدم تقارنهای طبیعی به صورت عیب جلوه کند و از سوی دیگر زیبایی و تناسب ایجاد شده بینی با دیگر اجزای صورت تحت الشعاع نگاه محدود به بینی قرارگیرد.

ممکن است شما در میانه کار و قبل از حصول شکل نهایی بینی با واکنشهای غیر منتظره اقوام و دوستان مواجه گردید. گاهی اطرافیان بیمار با اظهار نظرهای پی در پی مبتنی بر قرینه یابی، اندازه گیری های هندسی و درشت نمایی میکروسکوپی، دید محدود با زاویه ای بسیار باریک را در نگاه به بینی به شما القا می کنند که موجب وسواس و نگرانی شما می شود. برخی ممکن است بگویند که بینی شما بعد از عمل بینی چندان تغییری نکرده یا تغییرات آن در حد ایده آل نیست. در این صورت بدانید که آنها از دیررس بودن نتیجه نهایی عمل جراحی زیبایی بینی ناآگاه بوده و بینی شما هنوز در حال تغییر و زیبا شدن است. تلاش کنید آنچه را که قبل از عمل بینی مد نظر داشتید در ذهنتان حفظ نموده و از مسائل حاشیه ای پرهیز نمایید.

آیا عمل بینی دردناک است؟

درد بعد از عمل بینی اندک است، و با مصرف ضد درد های تجویز شده توسط پزشک کاهش یافته و پس از چند روز برطرف میگردد. احساس پُری مختصر صورت بعد از عمل طبیعی است و با خارج ساختن تامپونها کاهش یافته و با در آوردن گچ کاملا برطرف میگردد. ممکن است در طی فرآیند بهبودی بعد از عمل بینی در چند مرحله احساس تیر کشیدن در بینی داشته باشید که البته آزار دهنده نیست.

به چند روز استراحت نیاز دارید؟

شما نیاز به سه روز استراحت مطلق و سپس چهار روز استراحت نسبی بعد از عمل بینی دارید، و میتوانید پس از آن به کار و زندگی روزمره بازگردید. ویزیتهای دوره ای به همراه تعویض چسبهای بینی بصورت هفتگی بمدت یکماه و نیم الی دو ماه انجام میشود. پس از باز کردن چسبها، ویزیتهای مجدد سه ماه، شش ماه و یک سال بعد از عمل بینی لازم است.

برای مطالعه " مراقبت های بعداز عمل بینی " کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است