بهترین درمان پولیپ های بینی

علت ایجاد پولیپ بینی هنوز دقیقا معلوم نیست ولی وجود عواملی همچون آلرژی، گرد و غبار، دود سیگار، باکتری ها و برخی ویروس ها در ایجاد آن بی تاثیر نیستند. این محرک ها باعث التهاب در مخاط تنفسی بینی و سینوس ها و نهایتا باعث ایجاد پولیپ بینی می شوند.

مطالعات جدید نشان می دهد یک فرآورده استنشاقی جدید حاوی استروئید موسوم به Nasone, که جهت درمان آلرژیهای فصلی به کار می رود در از بین بردن پولیپ های بینی نیز موثر است. با استفاده از این اسپری ها، پولیپ های بینی درمان می شود.

پولیپ بینی یا گرفتگی مسیر تنفسی در بینی که اغلب حالت غیر سرطانی دارد می تواند راه هوایی و تنفسی فرد را مسدود نموده، موجب بروز انواع آلرژی ها و حساسیت ها در فرد شود.

بررسی ها نشان می دهند: همینطور به دلیل کمبود اکسیژن ورودی قلب نیز با کمبود اکسیژن مواجه شده و ادرار به پمپاژ سریعتر خون می شود که در طولانی مدت می تواند باعث نارسایی قلبی و مشکلات قلبی-عروقی برای فرد گردد.

به گفته متخصصان گوش و حلق و بینی، پولیپ های بینی در حقیقت قسمتهایی از مخاط بینی هستند که رشد بیش از اندازه داشته و موجب مسدود شدن بینی می شوند. در ضمن پولیپ بینی غالبا در افرادی دیده می شود که دچار آلرژیهای مزمن بینی هستند.

امروزه با استفاده از اسپریهای استروئیدی نه تنها رشد پولیپ بینی و بافتهای زاید محدود می شود بلکه از تولید مجدد آنها نیز جلوگیری خواهد شد.لازم به ذکر است مراحل درمان پولیپ بینی با استفاده از اسپری به کندی صورت گرفته و نیاز به زمان طولانی دارد اما هیچ عارضه جانبی فرد بیمار مبتلا به پولیپ بینی را تهدید نمی کند.

و در صورت درمان نشدن پولیپ بینی  با اسپری های مذکور می توان از درمان جراحی پولیپ بینی که تا کنون موثرترین شیوه درمان پولیپ بینی بوده است بهرمند گردید.

برای آشنایی بیشتر با درمان پولیپ بینی و درمان پولیپ بینی با لیزر روی لینک کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است