بهترین سن برای عمل زیبایی بینی

انتخاب افراد مناسب برای عمل زیبایی بینی نتیجه همفکری بیمار و پزشک است. تشخیص اینکه بینی بیمار دچار مشکل است یا نه به‌عهده بیمار و پزشک است. ممکن است کسی از نظر دیگران بینی زیبا وسالمی داشته باشد اما از نظر تنفسی دچار مشکل باشد. عکس قضیه هم ممکن است؛ یعنی فردی که از ابتدای زندگی تنفس از راه بینی نداشته و احساس ناراحتی هم نمی‌کند. همچنین سن عمل بینی در این تشخیص اهمیت دارد.

مسلما چنین کسی هیچ‌گاه به جراح عمل زیبایی بینی مراجعه نمی‌کند اما کسانی نیز هستند که طاقت یک سرماخوردگی را هم ندارند. البته افرادی نیز هستند که انتظار غیرواقعی از عمل زیبایی بینی دارند؛ مثلا کسی که قدش یک متر و نیم است و دلش می‌خواهد ۲ متر قد داشته باشد، هر چقدر هم جراحی کند قدش به ۲متر نمی‌رسد! این انتظار غیرمعقول از عمل زیبایی بینی باعث خواهد شد که حتی بعد از عمل زیبایی بینی هم نارضایتی در این فرد وجود داشته باشد.

خوشبختانه منع سنی و جنسی برای این عمل زیبایی بینی وجود ندارد و امروزه با پیشرفت رینو پلاستی می‌توان گفت تمامی افراد می‌توانند از این هنر عمل جراحی بینی استفاده کنند. البته محدودیت‌ها و سن مناسب عمل بینی هم وجود دارد که بیمار از طریق مشورت با جراحان این رشته می‌تواند اطلاع پیدا کند که آیا شرایط لازم را دارد یا نه. به‌طور کلی می‌توان گفت که عمل زیبایی بینی زیر سن ۱۶ سال مناسب نیست و البته اگر انسداد شدید بینی وجود داشته باشد، در سنین کمتر هم می‌توان جراحی بینی را انجام داد

برای عمل زیبایی بینی باید دو سال سایز کفش ثابت مانده باشد

بهترین سن عمل بینی را برای زنان پایان سن ۱۶ سال و پس از بلوغ کامل ذکر کرد.

یکی از سوالاتی که جراحان برای عمل زیبایی بینی باید بپرسند، این است که سایز کفش فرد در شش ماه گذشته تغییر کرده است یا خیر. در صورتی که سایز کفش یا اندازه قد در دو سال گذشته تغییر نکرده باشد، فرد می‌تواند عمل زیبایی بینی شود . این سوال باید در میان صحبت‌ها به ویژه از دختران پرسیده شود زیرا ممکن است در پاسخ حقیقت را نگویند . بهتر است برای عمل رینوپلاستی بینی پسران تا سن ۱۸سالگی و تا زمانی که رشد غضروفی آنها ادامه دارد، صبر شود. درخصوص دلایل تمایل افراد به جراحی‌های زیبایی طبیعی است که خانم‌ها به دنبال زیبایی باشند اما اغلب زیبایی یک مرد در سنین جوانی به صلابت، رفتار و هیکل اوست نه بینی او. وضعیت روانی افراد به ویژه مردان مراجعه‌کننده برای عمل زیبایی بینی باید مورد بررسی قرار گیرد، در غیر این صورت، مشکلات پس از عمل زیبایی بینی دامن‌گیر خود جراح می‌شود. همچنین در مورد تمایل برخی افراد به عمل زیبایی بینی در سنین بالا می توان گفت، در سنین بالا استخوان و غضروف دیگر غضروف، جوانی نیست و انعطاف کمتری دارد و پوست نیز شل شده است، به همین دلیل باید دقت بیشتری در انتخاب بیمار شود. ضمن اینکه کوچک‌ترین لکه یا خال باید آزمایش شود زیرا امکان تومورهای پوستی و بیماری‌های دیگر وجود دارد.

افراد بین ۲۵ تا ۳۵ سال نیز درصد بالایی در میان مراجعه‌کنندگان عمل زیبایی بینی دارند و به تازگی گرایش خانم‌های مسن به عمل زیبایی بینی افزایش یافته است.

برای مطالعه " سن قانونی برای عمل بینی" کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است