بینی افتاده

عضلات متعددی در بینی و صورت وجود دارند که در هنگام ابراز احساسات مانند خنده موجب حرکت دادن نوک بینی به سمت پایین می شوند. روش های جراحی گوناگونی برای مقابله با بینی افتاده وجود دارد. امروزه سعی بر این است که از روش هایی که متکی بر افزایش بافت ها ( بجای برداشتن و کم کردن بافت ها) است در جلوگیری از روند بینی افتاده استفاده شود.

بدین ترتیب که بافت هایی که از قسمت های اضافی و ناهنجار بینی برداشته می شوند، در محل مناسب در قسمت های دیگری از بینی مورد استفاده قرار می گیرند تا در درازمدت، حمایت اسکلتی بینی بطور مطلوب تری حفظ شود و بینی دچار فروافتادگی پس از گذشت زمان نشود. یک نمونه از کاربرد این روش ها، برداشتن قطعه ای باریک از غضروف تیغه بینی و جاگذاری آن به عنوان ستون و پایه حمایتی بینی افتاده در پایین ترین قسمت بینی است.

رواج روش های عمل جراحی تقویتی بینی که متکی بر تقویت حمایت بافت های بینی است، نقطه عطفی درتکامل روشهای مدرن جراحی پلاستیک بینی است. بیشتر عوارض طولانی مدت تنفسی و زیبایی از کاهش بیش از حد بافت های بینی ویا دستکاری های بیش از اندازه روی بافت های بینی ناشی می شود. تغییر شکل و زیبا ساختن بینی افتاده از طریق افزایش بافت بجای کاهش، یک راه منطقی برای درمان بینی افتاده و جلوگیری از افتادگی بینی بعد از عمل است.

علت بینی افتاده در افراد مسن

از آنجا که باافزایش سن بافت های بینی دچار افتادگی وسستی می شوند این امر برظاهر وعملکرد بینی تأثیر می گذارد. بالا بردن نوک بینی دراین افراد مسن با بینی افتاده موجب جوان به نظر رسیدن وبهبود تنفس می شود. بیشترین مشکلات زیبایی بینی در سنین بالا، ناشی از بینی افتاده و برآمدگی پشت آن است. بینی افتاده موجب مسن تر به نظر رسیدن چهره فرد می شود. در حالات شدیدتر بینی افتاده ، تنفس از راه بینی ممکن است دچار اختلال شود. بیماران با بینی افتاده وقتی نوک بینی خود را با انگشت به بالا می برند احساس مطلوب تری از تنفس از راه بینی دارند.

برای آشنایی با شیوه های پیشگیری از افتادگی بینی و درمان افتادگی بینی روی لینک کلیک کنید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است