بینی زیبا

بینی زیبا :

 

هدف از جراحی عمل  زیبائی بینی ، زیبا نمودن افراد مطابق با فرهنگ و سلایق جامعه است. در هر جامعه ای تعریف بینی زیبا متفاوت است.

در تاریخ اولین کسی که اقدام به آنالیز صورت کرد " لئوناردو داوینچی "  بود. او توسط خطوط موازی صورت را  به سه بخش مساوی تقسیم کرد که بطور ساده از بالا به پایین شامل قسمتهای زیر می باشد:

۱٫ از ابتدای پیشانی تا ابتدای بینی

۲٫ از ابتدای بینی تا انتهای بینی

۳٫ از انتهای بینی  تا چانه

بررسی زوایای بینی جزء لا ینفک مراحل قبل از عمل راینوپلاستی است. برای راینولوژیست (متخصص  عمل بینی ) عکس های گرفته شده از بیمار ( شامل نماهای روبرو، رخ در حال لبخند، نیمرخ دوطرف، مایل دو طرف و قاعده بینی ) مانند نوار قلب برای متخصص قلب است. همچنین از معیارهای مهم دیگر تعیین زیبایی بینی زوایای مرتبط با بینی می باشند.

- یکی از زوایای مهم در عمل  زیبایی بینی  ، زاویه بین لب و خط خنده است که میزان سربالائی بینی را تعیین میکند. این زاویه در مردان باید ۹۰ تا ۱۰۰ درجه باشد، ولی در خانمها به خصوص افرادی که کمی کوتاه قد می باشند این زاویه باید بیشتر باشد (۱۰۰تا ۱۱۰).

- زاویه بین بینی و پیشانی، میزان زاویه بین قاعده بینی و پیشانی را نشان می دهد ومعمولا در عمل زیبایی بینی  اقدام به عمیق کردن زاویه  می شود.

از دیگر فاکتورهای زیبا شناختی بینی میزان برجستگی آن یا پروژکشن است. معمولا برجستگی بینی افراد نرمال است ولی در بعضی افراد برجستگی بینی در آنها از حالت عادی بیشتر یا کمتر باشند. اغلب اوقات در جراحی  عمل بینی سعی می شود پروژکشن تغییر نکند.

قاعده بینی یا پره ها نیز مسئله مهمی است. بزرگی پره ها یا پهن بودن آنها می تواند به وسیله کوچک کردن پره ها از طریق جراحی عمل بینی  برطرف شود.

یکی از مهمترین و جذابترین امکانات در جهت انجام عمل زیبایی بینی  بهتر، استفاده از امکانات سخت افزاری، نرم افزاری می باشد، ضمن آنکه بسیاری از اقدامات قبل و بعد از عمل زیبایی بینی  قابل ردیابی است.  قبل از هر عمل  زیبایی بینی  پزشک اقدام به گرفتن عکس دیجیتال می کند. معمولا برای این موضوع، دوربین با وضوح تصویر بیش از ۳ مگاپیکسل کافی است واین کار می تواند در مطب نیز انجام شود. آنالیز صورت به وسیله نرم افزار بهترین اقدام است که توسط پزشک در مطب انجام می شود. این کار با نرم افزارهای آنلاین نیز قابل انجام است.

معمولا توسط پزشک یک عکس احتمالی از بعد از عمل  زیبایی بینی  با استفاده از نرم افزار به بیمار ارائه می شود. با این حال تاکید می شود که این عکس به هیچ وجه قطعی نبوده ونتیجه نهایی به نوع پوست  بینی و پاسخ بیمار به جراحی  عمل زیبایی بینی و همچنین تکنیک جراح  زیبایی بینی  بستگی دارد.

در استفاده از روش کامپیوتری می توان تغییرات مورد نظر جراح و بیمار را در عکس ها اعمال نموده و باعث کاهش اضطراب بیمار از نتیجه عمل زیبایی بینی  شد. البته علاوه بر مزیت های ذکر شده در عمل زیبایی بینی ، این عکس ها می توانند پیشنهاد کننده عمل های زیبایی  دیگری مانند تقویت چانه نیز باشد. در هر عمل زیبائی بینی ۸ تا ۱۵ درصد شانس عمل بینی  مجدد یا (  ( REVISION وجود دارد. بعد از عمل زیبایی بینی  نیزگرفتن عکس مجدد به فواصل یک، سه، شش  و دوازده ماه ضروری است .

نیم رخ بینی در خانمها با قوس به درون بهتر است اما در آقایان پشت بینی  صاف شکیل تر می باشد. در نمای نیم رخ به خصوص در بعضی خانمهای ایرانی چانه کوچک است و نیاز به تقویت چانه مشاهده می شود که حدودا ۲۰ درصد افراد جامعه را شامل می شود. در پایان تاکید می شود که نتیجه نهائی عمل بینی  یکسال بعد مشاهده می شود و از هر گونه عمل زیبایی بینی و جراحی بینی مجدد مگر به صورت محدود تا یکسال بعد ازعمل  بینی بهتر است اجتناب  شود.

برای مطالعه مقاله " بینی خوش فرم و طبیعی " کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است