بینی عروسکی چه شکلیه؟

در گذشته جراحی به سبکی خاص محدود می شود و عموما به دنبال بینی های قوس دار یا اصطلاحا بینی عروسکی بودند که سر بینی متمایل به بالا بود در صورتی که امروزه جراحی ها تحول یافته اند و تغییراتی در انها رخ داده است.

اگر جراح به میزان زیادی از بافت های بینی بردارد نتیجۀ آن دماغی است که قوس زیادی دارد ، بینی فانتزی در نمای رخ هم خیلی باریک است. روشن است که بینی عروسکی دیگر نمای نرمال و طبیعی را نداشته و ظاهری مصنوعی به فرد می دهد که مطلوب نیست. بنابراین جراح باید محتاط باشد و از ایجاد تغییرات زیادی که به بینی نمایی غیر طبیعی می دهد بپرهیزد.

سوراخ های بینی بیش از حد تنگ شده بینی عروسکی موجب تنگی مجرا و مشکل تنفسی برای فرد می شود.

در عمل جراحی بینی عروسکی گاه از غضروف های نوک بینی بیش از حد برداشته می شود که باعث می شود مدخل بینی بیش از حد تنگ شود

در عمل زیبایی بینی هدف تنها کوچک کردن بینی و ایجاد یک بینی عروسکی نیست بلکه در روش های جدید جراحی بینی یعنی رینوپلاستی تقویتی علاوه بر کوچک کردن بینی بخش هایی از آن را تقویت می کنند که عملکرد بینی دچار مشکل نشود .در این عمل بینی دیگر مثل گذشته بینی به شکل بینی عروسکی و افراطی عمل نشده و خیلی کوچک نمی شود بلکه در عین زیبایی نشان دهنده یک بینی نرمال و طبیعی است که عملکرد خود را حفظ کرده و همانند یک بینی سالم  عمل خواهد کرد.

پس اگر با پزشک مشورت کنیم و مشکلی برای عمل بینی عروسکی نداشته باشیم و همچنین نکات لازم را رعایت کنیم احتمال وجود مشکل بعد ازعمل بینی خیلی پایین می آید و عمل زیبایی بینی خطری نخواهد داشت،البته گاهی پزشک تشخیص می دهد که ممکن است بعد از عمل بینی مشکلی به وجود آید که در این مورد بهتر است عمل بینی را انجام ندهید و پزشک وظیفه دارد این موضوع را با شما در میان بگذارد و به شما توصیه کند که عمل بینی به صلاح نیست.

اما در صورتی که به توصیه پزشک گوش نکرده و بعد از عمل دچار مشکل شوید این مشکل در دو حوزه ممکن است وجود داشته باشد.

۱-زیبایی بینی دچار مشکل شود

۲- مشکل تفسی و انسداد بینی پیدا کنید

در صورتی که بعد از عمل مجرای بینی تنگ شده ،تنفس از بینی برای بیمار سخت می شود لذا ممکن است مشکلاتی مثل تنفس از دهان،خشک شدن گلو، تنفس صدا دار و یا ضعیف شدن حس بویایی برا ی بیمار به وجود آید.

برای آشنایی با پیامد های عمل بینی عروسکی روی لینک کلیک کنید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است