بینی پهن

ایرانی‌ها به طور ژنتیکی بینی پهن و بزرگی دارند و به احتمال زیاد دلیل اصلی تقاضا برای عمل‌های جراحی کوچک کردن بینی همین مسئله است. به کلی تفاوت ساختار و آناتومی چهره ایرانی‌ها با کشورهای همجوار و بیشتر کشورهای اروپایی این است که ایرانی ها صورتی ریز نقش‌تر، چانه و فکی پایین و کوچک‌تر دارند. دقیقاً به دلیل کوچکی چانه و عقب قرار گرفتن آن است که بینی ایرانی‌ها درشت‌تر و بینی پهن به نظر می‌رسد. ایرانی‌ها دارای فک پایین کوچکی هستند چون رشد آن معمولاً از فک بالا کمتر است، در نتیجه فک بالا، به خصوص دندان‌ها جلوتر از دندان‌های‌ پایین قرار می‌گیرند. همین مسئله باعث می‌شود بینی پهن ، حتی اگر خیلی هم بزرگ نباشد، بزرگ به نظر برسد. بیشتر اروپایی‌ها برخلاف ایرانی‌ها فکی بزرگ و صورتی کشیده دارند و به همین دلیل بینی‌شان هم کوچک تر به نظر می‌رسد؛ حتی اگر چندان هم کوچک نباشد.

به طور کلی بینی مردم کشورهای خاورمیانه، ایران، ترکیه و کشورهای عربی نسبت به سایر مردم جهان بزرگ‌تر و استخوانی‌تر است. هر قدر به سمت کشورهای آسیای شرقی پیش می رویم بینی‌ها کوچک‌تر می‌شوند. بینی آفریقایی‌ها گوشتی و بدون برآمدگی است، اروپایی‌ها بینی ظریف‌تری دارند و بعضی از مردمان قاره امریکا و سرخ‌پوستان هم شبیه ایرانی‌ها بینی پهن و برزگتری دارند.

انواع بینی

بینی‌ها اسامی متفاوتی دارند که از جمله آنها می‌توان به بینی افتاده با ریشه پایین ، بینی با ریشه برجسته، بینی کوتاه و بلند، بینی باریک، بینی پیچ‌خورده، بینی پهن، بینی با نوک نامشخص، بینی‌ها با پره‌های بلند، بینی با پوست ضخیم و گوشتی، بینی گوشتی با پوست نازک، بینی‌های آکنه‌ای، بینی دو شاخه و... اشاره کرد انواعی که در همه ا یرانی‌ها یافت می‌شود اما نکته مشترک ۵۰ درصد ایرانی‌ها بینی پهن و بزرگ است و این بینی پهن در نواحی مختلف کشور کاملاً انحصاری است؛ برای مثال اغلب ساکنان شمال کشور بینی‌های بزرگ و استخوانی دارند؛ در حالی که در جنوب کشور اکثر بینی‌ها گوشتی و بینی پهن است. البته بینی به تنهایی نمی‌تواند معیار مناسبی برای زیبایی چهره باشد و گاهی برای ایجاد تناسب بین اعضای صوت از پروتز چانه و یا اصلاحات فکر کمک می‌گیریم.

بینی عقابی و قوزدار ایرانی‌ها

بینی‌ها براساس خصوصیات‌ نژادی در ۵ گروه ویژه قرار می‌گیرند.

۱- نژاد آفریقایی با بینی پهن و پوست ضخیم و فرو رفته.

۲ -نژاد آسیایی معروف به بینی کره‌ای. در این نژاد استخوان بینی کوتاه، سربینی بالا و از نیمرخ یک قوس نسبی روی بینی مشاهده می‌شود.

۳-نژاد مدیترانه‌ای شامل بینی‌های ایرانی که اغلب عقابی و قوزدار و بینی پهن است.

۴-نژاد قفقازی که اندازه بینی متوسط و پوست آن نازک است و نوک بینی کمی سربالاست.

۵- نژاد رومی با بینی پهن اما برخلاف نژاد آفریقایی بینی قوزدار است و پوستی متوسط دارد.

برای آشنایی با عمل بینی پهن روی لینک کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است