تاثیر بخور گرم در درمان سینوزیت

تاثیر بخور گرم در درمان سینوزیت :

"سینوس ها " فضاهای خالی پُر از هوا هستند که در قسمت جلوی جمجمه در استخوان های سر و صورت قرار دارند.

این فضاها با مجرایی ظریف به داخل بینی  راه دارند و سطح داخلی آن ها از لایه نازک پوششی به نام "مخاط" مفروش شده است که به آن غشای مخاطی می‌گوییم. این مخاط، ترشحات نرم و چسبنده‌ای به نام ترشحات مخاطی تولید می‌کند تا مسیر بینی را مرطوب نگه داشته و ذرات ریز را به دام اندازد.

عفونت یا التهاب مخاط های پوشاننده این فضاها را "سینوزیت" می‌گویند.

اگر شما دچار سینوزیت مزمن  هستید، حتما می ‌دانید که در این فصل باید مراقب باشید تا سینوزیت شما عود نکند، چون سینوزیت با سرماخوردگی و آلرژی فصلی دوباره فعال می‌شود.

شاید برای این بیماری خود به پزشکان متعددی مراجعه کرده باشید، ولی سینوزیت شما هنوز پا برجا باشد. حال این سوال پیش می آید که " افرادی که سینوزیت دارند برای مقابله با هوای سرد چکار کنند ؟ "

بُخور گرم  در درمان سینوزیت  مفید است. بُخور گرم  موجب می ‌شود ترشحات، نرم شده و از سینوس راحت ‌تر خارج شوند و علائم سینوزیت  برطرف شود. هوای سرد و خشک موجب می‌ شود مژه‌های سینوس از کار بیفتند و نتوانند مواد داخل سینوس  را تخلیه کنند و موجب سینوزیت شوند. با بُخور گرم  دادن این مژه‌ها دوباره فعال می‌ شوند.

پس در محیط خشک و یا هنگام سرماخوردگی و در هوای اتاقی که با گاز یا شوفاژ گرم می‌ شود، بهتر است ۵ تا ۱۰ دقیقه پیش از خواب بُخور گرم  دهید و از تبدیل سرماخوردگی‌ ها به سینوزیت جلوگیری کنید.

برای مطالعه " سینوزیت و درد در پیشانی،بینی و زیر چشم "  کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است