ترشحات بینی بعد از عمل

خروج ترشحات بینی در روزهای اول بعد از عمل طبیعی است که ممکن است ترشحات بینی خونی باشد. در صورت جمع شدن ترشحات بینی نزدیک سوراخ بینی می توانید آنها را توسط گوش پاک کن مرطوبی با ملایمت پاک کنید .

بخاطر داشته باشید که ترشحات بینی بعد از عمل شما برای ۱-۲ هفته گرفته وگاهی بد بو خواهد بود.

سوراخهای بینی خود راتوسط گوش پاکن تمیز (فقط قسمت پنبه ای ) کنید و بد پون ترشحات بینی نگه دارید . .

تا زمانی که بینی شما متورم و پف آلود است از استفاده از اسپری بینی مثل فنیل افرین یا دیگرآنتی هیستامین ها پرهیز کنیدحتی اگر ترشحات بینی زیادی بعد از عمل دارید زیرا اگر این ترشحات بینی را توسط آنتی هیستامین یا اسپری خشک کنید باعث انسداد بینی شما می شود و ترشحات بینی به سختی خارج می شوند .

ترشحات بینی خونابه تا چند روز طبیعی است. اما در صورت خونریزی واضح و قابل توجه اطلاع داده شود( این احتمال تا دو هفته بعد از عمل وجود دارد).

در طی این چند هفته پس از عمل به علت جمع شدن و خشک شدن ترشحات بینی بعد از عمل ممکن است تنفس مشکل شود. برای رفع این مساله بیمار می تواند روزانه در چند نوبت محلول سرم نمکی نرمال را با استفاده از یک سرنگ ۲۰ سی سی بدون سوزن در حالی که در دستشویی ایستاده است، در بینی خود بریزد، به طوری که بدون خیس شدن چسب ها، مقداری از ترشحات بینی شستشو داده شود و خارج گردد. تا دو هفته پس از عمل سعی شود از تخلیه ترشحات بینی بعد از عمل با فشار خودداری شود.

خروج ترشحات بینی مختصر خونی ( حداکثر چند قطره ) از بینی یا وجود ترشحات بینی خونی در حلق و گلو ، برای ۴-۳ روز بعد از عمل طبیعی است. ممکن است لازم شود ، پانسمان کوچک جلوی بینی را چندین بار تعویض نمائید. با قطع ترشحات بینی بعد از عمل می توانید این پانسمان کوچک را بردارید.

پانسمان پایین بینی را می توانید در صورت کثیف شدن، تعویض نمایید. این کار تا وقتی که ترشحات بینی بعد از عمل قطع شود، ادامه می یابد.

برای مطالعه " علل و درمان ترشح پشت ‌بینی" کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است