ترمیم گوش

خواباندن نوزاد به پهلو یا چسباندن گوش به سر با چسب یا استفاده از هدبند، تا ۶ هفتگی میتواند تاثیرگذار در رفع نازیبایی گوش و ترمیم گوش باشد زیرا هنوز هورمون های مادر در بدن نوزاد وجود دارد، اما بهتر است برای ترمیم گوش در اولین فرصت به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید تا از گوش نوزاد قالب گیری شود و با قرار دادن این قالب روی گوش، بدفرمی اصالح شود.

آیا شکستگی گوش در ورزش هایی مانند کشتی که باعث به وجود آمدن ظاهری نازیبا در گوش است، قابل پیشگیری یا درمان است؟

یکی از شایع ترین صدمات در کشتی گیران شکستگی در ناحیه گوش است. اگر در همان لحظات اولیه که دچار آسیب و خون مردگی در گوش می شوند به پزشک متخصص مراجعه شود، براحتی و با یک عمل ترمیم گوش سرپایی و بدون بیهوشی  و تنها با یک بیحسی در مطب می توان از بروز برجستگی های متعدد که به صورت گل کلم ظاهر می شود جلوگیری کرد. اما اگر خون مردگی ایجاد شده در گوش با گذشت زمان به بافت فیبروزسفت تبدیل شود، ترمیم گوش این وضعیت بسیار سخت و در برخی موارد غیرممکن است.

برخی از کشتی گیران به دلیل نگرانی از بروز مشکلات ناشی از شکستگی گوش در مسابقات، از پزشک خود می خواهند گوششان را قبل از مسابقه بشکند تا در حین مسابقه دچار مشکل نشوند، به این ورزشکاران عزیز باید گفت معمولا این شکستگی ها خیلی دردناک و مشکل ساز نیست و از طرف دیگر این شکستگی ها معموال در تمرین ایجاد می شود و تا یکی دو روز بعد هم

قابل درمان و ترمیم است.

عمل ترمیم گوش

نوع بی‌هوشی در عمل ترمیم گوش

عمل ترمیم گوش با هر سه روش بی حسی موضعی، نیمه بی‌هوشی و یا بی‌هوشی کامل قابل انجام است.

تکنیک عمل ترمیم گوش

در عمل ترمیم گوش،  پشت لاله ی گوش را برش می زنند که برای جلوگیری از برگشت غضروف لاله گوش به حالت اولیه، پشت این غضروف نیز در قسمت‌های لازم تراشیده شده و چین های مربوطه ایجاد و سپس برش پوستی دوخته می‌شود، طوری که بعد ازعمل ترمیم گوش ، جای برش قابل رویت نباشد.

زمان عمل ترمیم گوش

عمل جراحی ترمیم گوش هر دو گوش، حدود دو ساعت زمان می‌برد.

برای مطالعه " عمل بازسازی لاله گوش" کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است