تشدید سینوزیت با شروع سرما

تشدید سینوزیت با شروع سرما :

اغلب کودکان به ‌ویژه بچه‌هایی که به مهد و مدرسه می‌روند، بین ۵ تا ۶ بار دچار سینوزیت  می‌شوند. عفونت‌های ویروسی در فصل پاییز و زمستان خیلی شایع است، اما بیماری سینوزیت سیری دارد که می‌بایست طی شود، لذا احتیاجی به استفاده از آنتی‌بیوتیک نیست.

علائم عفونت‌های ویروسی شامل  " سرفه ، آبریزش بینی و... "  است. در این دوره، بهترین درمان استفاده از "  بُخور آب گرم برای مرطوب سازی محیط و در نتیجه تنفس آسان‌تر از طریق بینی "  است.

بعضی اوقات ترشحات بینی و حلق و حنجره غلیظ شده و در نتیجه فرد را اذیت می‌کند که عمل مرطوب سازی به همین دلیل صورت می‌گیرد.  استفاده از آنتی بیوتیک‌ها  ،  زمانی الزامی میباشد  که علائم بیماری سینوزیت   بهبود نیافته و برعکس سینوزیت   تشدید شده اند.

ابتلا به سینوزیت حاد از جمله عوارض عفونت‌های ویروسی است که علائم سینوزیت حاد  در مدت زمان معمول بهبود نمی‌یابد. هر چند این نوع سینوزیت نیز ظرف چند هفته بهبود یافته و خوب می‌شود. درصدی از افراد مبتلا به سینوزیت حاد، وضعیت بدتری می‌یابند و در نتیجه بیماری سینوزیت حاد،  آنان به سینوزیت مزمن تبدیل می‌شود."

  سینوزیت مزمن با آنتی بیوتیک خوب نمی‌شود، علائم این بیماری چند ماه طول می‌کشد.   علائم سینوزیت حاد مشخص‌تر است  ولی این علائم در سینوزیت مزمن کمتر مشهود بوده و بی ‌سر و صداست. افرادی که دچار سینوزیت مزمن هستند، بیماری آنان در فصول سرد سال شدت پیدا می‌کند که مهم‌ترین مشکلات  بیماری سینوزیت مزمن، گرفتگی بینی است.  به‌دلیل بسته شدن سینوس‌ها صدای این افراد کیپ میشود  و  بروز چنین وضعیتی باعث می‌شود که اختلال در ترشحات سینوس‌ها به‌وجود بیاید و در نتیجه تنفس برای این افراد با مشکل همراه خواهد بود.

برای مطالعه "  تاثیر سیگار بر تشدید سینوزیت " کیلک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است