تفاوت روش باز و بسته عمل بینی

غالباً امروزه عمل جراحی رینوپلاستی باید به صورت کاربردی و یا به عبارتی به صورت فیزیولوژیک انجام گردد.

در اعمال جراحی متدهای قدیم، روش تخریبی بود بدین معنا که قسمت اعظم غضروفها در آورده می شد و نیز استخوانهای بالای بینی شدیداً شکسته و خرد می شد اما امروز اعتقاد آن است که میزان برداشت غضروفها در عمل بینی باید حداقل باشد و بیشتر سعی می گردد با بخیه کردن و شکل دادن به غضروفها آنها را از لحاظ عملکردی بهبود دهیم.

در اعمال تخریبی غالباً پره ها به داخل فرو رفته و هنگام تنفس حتی صدا دار خواهد بود که متاسفانه درمان این عوارض هم بسیار مشکل است.

تکنیک عمل بینی باز یا بسته ؟

امروزه دو متد جهت جراحی بینی به صورت کلی انجام می پذیرد : عمل بینی باز و یا عمل بینی بسته.

هر کدام از دو روش جراحی بسته بینی و باز بینی دارای مزایا و معایبی است. در تکنیک عمل بینی بسته طول زمان عمل کمتر بوده و ورم بعد ازعمل بینی هم زودتر از بین می رود. اما عیب عمده عمل بینی بسته عدم توانایی دستکاری زیر دید مستقیم و نیز وسعت کمتر دستکاری و تغییر شکل روی نوک بینی است.

اما در تکنیک عمل بینی باز گر چه که عمل طولانی تر خواهد بود اما آن قابلیت را دارد که همه چیز را زیر دید مستقیم ببینیم و نیز امکان بخیه غضروف، تغییر شکل آنها و نیز پیوند غضروفی را فراهم خواهد نمود.

ضمن آنکه در دستکاری های نیازمند تغییر فرم ناحیه نوک بینی روش عمل بینی باز ارجح خواهد بود چرا که اتفاقاتی که حین عمل بینی اول رخ داده است را دقیق تر می توان بررسی کرد.

برای آشنایی بیشتر با روشهای عمل جراحی بینی رو ی لینک کلیک کنید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است