جراحی بینی به روش ivs

گرچه کلیات اصول زیبایی شناسی بینی و صورت در تمام دنیا تقریبا یکسان است، اختلافات نژادی هم درزیبا شناسی بینی مهم بوده و باید در نظر گرفته شوند. مثلا بینی زبیا در افراد اروپایی یا سیاه پوستان آمریکا یا زرد پوستان آسیای شرقی یکسان نیست .

نکته ای که شما باید به آن توجه کنید این است که آیا تصور شما از زیبایی بینی و انتظار شما از جراحی، مورد قبول جراحتان هست یا خیر؟ این مطلب رااز دو راه می توانید متوجه شوید:

۱-دیدن عکس های قبل و بعد ازعمل . توجه داشته باشید که علاوه برعکس های نیمرخ ،عکس های روبرو هم برای دیدن نتایج جراحی ها بسیار مهم هستند .در ضمن، دیدن خود بیماران عمل شده از نزدیک و سئوال در مورد تجربیات و رضایت  آنها  بسیار سودمند می باشد.

۲-طراحی کامپیوتری : پزشکانی که در مطب طراحی کامپیوتری می کنند به شما این امکان را می دهند که با دید زیبایی شناسی ایشان آشنا شوید.مهمترین نکته این است که شما متوجه می شوید جراح، قصد چه تغییراتی در بینی شما دارد و آیا نتیجه نهایی جراحی بینی ، شما را راضی میکند یا خیر؟ در صورتیکه تغییرات دیگری درعکس بعد از جراحی بینی مد نظر شماست امکان انجام آن را از پزشک بپرسید.

در نهایت بعد از پایان مشاوره ، اتاق پزشک را با رضایت ترک خواهید کرد زیرا :

_اگر از نتیجه رینوپلاستی بینی بیماران قبلی و طراحی کامپیوتری راضی نیستید،خوشحالید که از جراحی بینی ، حداقل با این پزشک ، منصرف شده اید و بعد از جراحی بینی واقعی با منظره ای که دوست ندارید روبرو نخواهید شد.

_اگر از نتیجه طراحی کامپیوتری راضی هستید و دیدن بیماران قبلی هم به شما اطمینان خاطر بیشتری داده،خوشحال هستید که یک قدم به ظاهری که همیشه آرزویش را داشته اید نزدیک شده اید.

جراحی بینی به روش ivs

یکی از کاربردهای لیزر در جراحی بینی ، انجام برشها می باشد که در مواردیکه نیازمند برش بسیار دقیق هستیم (مثلا در جراحی حنجره)، از آن استفاده میکنیم. در جراحی زیبایی بینی با لیزر ،نتیجه عمل بینی بستگی به دقت جراح در اندازه گیریها، ایجاد تعادل در قسمتهای مختلف براساس اصول زیبا شناسی و پیروی از اصول علمی جراحی بینی دارد و استفاده از لیزر برای برش بجای تیغ جراحی بینی هیچ تغییری در نتیجه عمل جراحی بینی ایجاد نخواهد کرد و به این دلیل است که در بهترین مراکز دنیا هم از جراحی لیزری بینی استفاده نمیشود.

از لیزر تنها در عمل‌های جراحی چشم و پوست استفاده می‌شود. منظور از عمل جراحی بینی با لیزر این است که خونریزی بعد از عمل کم باشد یا مثلاً بیمار با ورم بینی مواجه نشود، اما این مشکلات در واقع علائم طبیعی یک جراحی موفق بینی هستند، بعلاوه این مسئله که لیزر به هیچ وجه نمی‌تواند ساختار بینی را اصلاح کند. باید توجه داشت که در عمل زیبایی به‌هرحال باید استخوان را شکست و غضروف‌ها را برداشت، تا بینی شکل مناسبی متناسب با چهره بیمار و اهداف جراحی پیدا کند.

در یک مورد خاص، جراحی بینی با لیزر کاربرد دارد و این مورد، رینوفیما (Rhinophyma  ) نام دارد.

رینوفیما یک بیماری پوست بینی و قسمت میانی صورت است که تقریبا" همیشه در مردان ایجاد میشود. این بیماری معمولا" در میانسالی شروع می شود و با افزایش ناهنجار غدد چربی و بافت همبندی تظاهر میکند. معمولا" برای درمان آن از لیزر دی اکسید کربن (CO2) استفاده می شود و با این لیزر بافت غیر طبیعی را از میان برمی داریم.

عمل زیبایی بینی بدون جراحی قادر به رفع معایب محدودی در بینی است. با رینوپلاستی بدون جراحی فقط میتوان اصلاح شکل بینی، بهبود تعادل و یا بزرگتر کردن بینی کوچک را برای هماهنگی با مناطق اطراف آن انجام داد. حوزه درمانی بینی در این روش عبارتند از:
برآمدگی و قوز پل بینی در حد خفیف تا متوسط
بینی نامتقارن
کجی و اعواج خفیف بینی
پل بینی تخت و یا فرورفته
بینی کوچکی که نیاز به افزایش حجم و سایز دارد.
افتادگی نوک بینی در حد خفیف تا متوسط
بینی که پس از جراحی زیبایی بینی نیاز به اصلاح دارد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است