جراحی بینی در مردان

در سالهای اخیر به دنبال افزایش شدید تقاضا جهت جراحی بینی، تعداد متقاضیان مرد جهت عمل زیبایی بینی به شدت افزایش یافته است لذا توجه ویژه ای به جراحی بینی در مردان می شود.

بین جراحی بینی در مردان و زنان تفاوتهای ظریفی وجود دارد، در جراحی بینی مردان بایستی از برداشت زیاد از ناحیه  پشت بینی و ایجاد قوس به درون در حد امکان اجتناب کرد بلکه باید دورسوم یا پشت بینی صاف ایجاد کرد. نمای پشت بینی صاف در مردان زیباتر است.

جراحی بینی

زاویه بین کولوملا و لب در مردان حدود ۹۰ تا ۱۰۰ درجه ارجح است، این موضوع بر خلاف زنان است که بینی سر بالاتر اولویت دارد.

در اکثر مردان، پوست کلفت تر از حد می باشد این امر باعث می شود مدت زمان کاهش تورم بعد از جراحی بینی مردان نسبت به زنان طولانی تر باشد و در خیلی از مردان نیاز به تزریق مکرر تریامسینولون جهت کاهش تورم یعد از عمل بینی است.

حفظ تنفس و عملکرد بینی در جراحی بینی مردان با توجه به فعالیت فیزیکی زیادتر در مردان بسیار ضروری است.

در مردان به علت شکستگی های بیشتر بینی و ضربات مکرر به بینی شانس کج بودن بیشتر است. لذا تاکید بر استئوتومی دقیقتر و مکرر باعث متحرک شدن استخوان بینی و صاف شدن بینی می شود.

امروزه خیلی از مراجعه کنندگان جهت جراحی زیبایی بینی در خواست بینی عروسکی و فانتزی دارند تاکید می کنم این امر در جراحی بینی مردان منجر به بد شکلی بینی می شود و باید در جراحی بینی مردان از بینی فانتزی تا حد امکان اجتناب کرد.

نکته دیگری که باید در جراحی بینی در مردان حتما بررسی شود مسئله روحی و شخصیتی بیمار متقاضی جراحی زیبایی بینی است. اختلالات شخصیت در مردان متقاضی به نسبت زنان بیشتر است، لذا در بعضی از اوقات صلاح بر مشاوره روانپزشکی قبل از انجام عمل زیبایی بینی می باشد. تاکید می شود حتماً از مردان متقاضی جراحی زیبایی بینی یا همان رینوپلاستی باید در مورد مسئلی مانند وسواس و افسردگی سوال دقیق شود و در صورت وجود این مسائل از جراحی بینی در مردان اجتناب شود.

به طور خلاصه جراحی بینی در مردان توجهات ویژه ای نیاز دارد و چه از لحاظ تکنیک و چه از لحاظ روانشناسی ظرافت بیشتری نسبت به خانمها نیاز دارد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است