جراحی بینی های غضروفی

جراحی بینی های غضروفی  یکی از شایع ترین اعمال جراحی پلاستیک و زیبایی می باشد. جراحی بینی های غضروفی می تواند باعث تغییر شکل نوک بینی و سوراخ های بینی و پهنای آن و زاویه بین لب بالا و بینی شود.

هیچ عمل رینوپلاستی صددر صد ایده آل و بدون عیب نخواهد بود. اگر شما قادرید که بجای متمرکز شدن روی عیوب جزئی ،توجه خود را معطوف به میزان بهبودی حاصله نمائید، ازعمل جراحی بینی غضروفی خود احساس لذت و رضایت خواهید کرد.

دلایل مراجعه برای عمل جراحی بینی های غضروفی می‌تواند به‌علت مشکلات تنفسی به همراه نارضایتی از مشکل و ظاهر بینی باشد. در کل برای داشتن تنفس خوب بعد از جراحی بینی های غضروفی و گوشتی و استخوانی باید دریچه خارجی و داخل بینی دارای عملکرد مناسب باشند و تیغه بینی و شاخک‌های بینی باعث انسداد مسیر راه تنفسی نباشند. مخاط پوشاننده داخل بینی سالم و آلرژیک نباشد. در جراحی بینی های غضروفی اصلاح انحراف تیغه بینی، بزرگی شاخک‌های بینی یا همان پولیپ بینی و اصلاح نارسایی دریچه داخلی و خارجی بینی معمولا انجام می‌شود ولی این به آن معنا نیست که فرد بعد از جراحی بینی های غضروفی صددرصد دارای تنفس خوب و بدون مشکل خواهد بود. در بیشتر موارد در چند ماه اول بعد از عمل جراحی بینی های غضروفی به‌علت تورم مخاط تنفسی تا حدی سخت‌تر هم می‌شود. معمولا بعد از عمل جراحی بینی های غضروفی به‌صورت برگشتی ترشح مخاط بینی زیادتر شده و در بعضی موارد ممکن است آبریزش بینی تا چند ماه ادامه یابد. نارضایتی از ظاهر بینی از دلایل عمده مراجعه برای جراحی بینی های غضروفی است. اینکه چه کسی نیاز به عمل جراحی زیبایی بینی دارد به ۲موضوع مربوط می‌شود اول: تصویر ذهنی فرد از بدن خود. دوم: آیا عمل رینوپلاستی می‌تواند ظاهر بینی را بهتر کند یا نه؟ اگر می‌تواند، تغییر قابل ملاحظه‌ای است یا نه؟

پس برای کاندیدا کردن یک فرد برای عمل جراحی بینی های غضروفی و استخوانی اول خود شخص است که از ظاهر بینی‌اش ناراضی است و دوم مشاوره و بررسی توسط جراح پلاستیک که مشخص می‌کند آیا عمل جراحی زیبایی بینی باعث بهتر شدن شکل فرد می‌شود یا نه؟ در کل هدف از جراحی بینی های غضروفی و استخوانی بالا بودن اعتمادبه‌نفس و تصویر بهتر ذهنی برای شخص است.

بطور کلی‌ تغییر در این بینی‌ها نسبی می باشد، یعنی می‌توان امید بسیاری داشت که فرم بینی‌ نسبت به قبل، بهبود قابل توجهی‌ داشته باشد. این بینی‌ها را نمی‌توان خیلی‌ کوچک و ظریف کرد چون در جراحی بینی های غضروفی ، کار عمدتاً روی بافت استخوانی و غضروفی انجام می‌شود و بافت نرم از جمله پوست خیلی‌ قابل دستکاری نیست. به عبارت دیگر می‌توان تا هر قدر بخواهیم از استخوان و غضروف برداریم ولی از پوست نمی‌توانیم برداریم. در صورت برداشت بیش از حد از استخوان و غضروف در جراحی بینی های غضروفی شکل بینی‌ از قبل هم بدتر می‌شود. بنابراین می‌شود گفت که این بینی‌ها را می‌توان به فرم دلخواه نزدیک کرد ولی‌ انتظار کوچک شدن زیاد آنها بی‌مورد است.

برای مطالعه " نشانه های عمل بینی موفق" کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است