جراحی بینی های کوچک

جراحان زیبایی معتقد هستند «ایرانی ها به طور ژنتیکی بینی درشت و بزرگی دارند و به احتمال زیاد دلیل اصلی تقاضا برای عمل های جراحی کوچک کردن بینی همین مسئله است. به کلی تفاوت ساختار و آناتومی چهره ایرانی ها با کشورهای همجوار و بیشتر کشورهای اروپایی این است که ایرانی ها صورتی ریز نقش تر، چانه و فکی پایین و کوچکتر دارند. دقیقاً به دلیل کوچکی چانه و عقب قرار گرفتن آن است که بینی ایرانی ها درشت به نظر می رسد. ایرانی ها دارای فک بالا، به خصوص دندان ها جلوتر از دندان های پایین قرار می گیرند. همین مسئله باعث می شود بینی، حتی اگر خیلی هم بزرگ نباشد، بزرگ به نظر برسد. بیشتر اروپایی ها برخلاف ایرانی ها فک بزرگ و صورتی کشیده دارند و به همین دلیل بینی شان هم کوچکتر به نظر می رسد؛ حتی اگر چندان هم کوچک نباشد.

به طور کلی بینی مردم کشورهای خاورمیانه، ایران، ترکیه و کشورهای عربی نسبت به سایر مردم جهان بزرگتر و استخوانی تر است و دلیل ازدیاد تقاضا برای جراحی بینی های کوچک همین امر می باشد . هر قدر به سمت کشورهای آسیای شرقی پیش می رویم بینی ها کوچکتر می شوند. بینی آفریقایی ها گوشتی و بدون برآمدگی است، اروپایی ها بینی ظریف تری دارند و بعضی از مردمان قاره آمریکا و سرخ پوستان هم شبیه ایرانی ها بینی بزرگتری دارند و همانند ایرانی ها تقاضا برای عمل جراحی کوچک کردن بینی بالا است.

نکته مهم

کیفیت پوست بینی یکی از عوامل مهم در تعیین نتیجه جراحی بینی های کوچک است . بینی های با پوست چرب و ضخیم موارد مناسبی برای این نوع عمل نیستند و نمی توان انها را خیلی کوچک کرد ولی با تکنیک ای مدرن جراحی زیبایی بینی های کوچک ، با تقویت بعضی قسمت ها و برداشتن قسمت ها و برداشتن قسمت های دیگر بینی میتوان بینی را شکیل تر کرد .

با استفاده از تکنیک های جراحی قدیمی که به کوچک کردن بینی و برداشتن بافت های بینی متمرکز بودند بسیاری از اعمال جراحی روی این بینی ها پس از مدتی نتیجه چندانی نداشت و به اصطلاح بر می گشت . در تکنیک های جدید جراحی بینی های کوچک که به تقویت ساختار غضروفی و یا استخوانی زیرین در کنار برداشت قسمت های بد شکل استوار است نتیجه بسیار مطلوب تری حاصل می شود.

محدودیت های جراحی بینی های کوچک

محدودیت هایی که وجود دارد مانند دیگر جراحی هاست. به عنوان مثال همانطور که افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی محدودیت هایی برای انجام عمل های جراحی دارند، برای انجام جراحی بینی های کوچک مانند جراحی بینی نیز با محدودیت هایی رو به رو هستند و باید در این زمینه ملاحظات زیادی صورت گیرد که سلامت فرد به خطر نیفتد.

پیشگیری از حساسیت های پوستی بعد از عمل

در ماه های نخست بعد از جراحی بینی های کوچک ، بروز حساسیت به گچ، چسب و ماده ضدعفونی کننده در میان مراجعان بسیار دیده می شود که این ممکن است به دلیل نوع مواد و محصولات شیمیایی ای باشد که در بازار وجود دارد. همچنین خشکی بینی از علائم رایج شرایط محیطی نامساعد و همچنین از عوارض و اثرهای جانبی بعضی داروها به شمار می‌رود. رطوبت بینی همواره باید در سطح مشخصی باشد، خشکی یا حرارت بیش‌ازاندازه محیط، منجر به خشکی بینی خواهد شد. آب‌وهوای خشک و گرم، رطوبت پایین و تهویه نامناسب هوا، خشکی بینی را در پی خواهد داشت.

بنابراین هر چه جراح حین عمل و یا پس از آن کمتر از مواد و محصولات شیمیایی استفاده کند، می تواند بیشتر از بروز این حساسیت ها در عمل جراحی بینی های کوچک پیشگیری کند.

کاربرد لیزر

در هیچ کشوری جراحی بینی با کمک لیزر انجام نمی شود. چرا که جراحی بینی و تغییراتی که باید بر بافت گوشتی یا استخوانی بینی انجام شود نیاز به استفاده از ابزار خاص خود را دارد و لیزر در جراحی بینی های کوچک نمی تواند موثر باشد.

برای مطالعه " کوچک کردن بینی" کلیک کنید .