جراحی بینی های گوشتی

کلاً در عمل جراحی بینی های گوشتی ، ما اسکلت بینی بین استخوان و غضروف را دستکاری یا کوچک می‌کنیم اما به پوست بینی کاری نداریم. بدین معنا که بعد از تغییر ساختار اسکلتی، پوست باید به مروز زمان با این اسکلت جدید تطابق کند. در جراحی بینی گوشتی هرچه پوست ضخیم‌تر باشد دیرتر پوست جمع می شود و در مورد پوست‌های خیلی ضخیم این مسأله ممکن است هرگز رخ ندهد. بدین خاطر برای پوست‌های نازک، اصطلاح استخوانی و برای بینی‌های دارای پوست ضخیم، اصطلاح بینی گوشتی به کار برده می‌شود که البته به خاطر ارتباط راحت‌تر با مخاطبان است وگرنه انواع و اقسام ضخامت‌های پوست، از بی‌نهایت نازک تا بی‌نهایت ضخیم وجود دارد .

عوارض

معمولا عمل بینی گوشتی عارضه مهمی ندارد. اگر عمل زیبایی به درستی و به دست جراح باسواد و باتجربه انجام شود اعمال طبیعی بینی حفظ شده و عارضه ای به جا نمی گزارد و در حقیقت با تقبل هزینه عمل بینی گوشتی می‌توانید به زیببایی صورت خود بیافزایید.

در مورد عمل جراحی زیبایی بینی گوشتی تبلیغات فراوان، چه بر له یا علیه آن می‌شود اما حقیقت آن است که اگر فردی که جهت عمل کاندیدا می‌شود به خوبی توسط بهترین جراح بینی معاینه شود و موارد احتمالی آن بررسی و تکنیک مناسب انتخاب گردد، عمل زیبایی بینی گوشتی عارضه مهمی در پی نخواهد داشت. معهذا انجام نادرست تکنیک عمل ، انتخاب نامناسب بیمار، کوچک کردن زیاده از حد بینی، تخریب ساختارهای محافظتی بینی (همانند برداشتن بیش از حد غضروف و استخوان) مسلماً عوارض عمل بینی گوشتی را زیاد خواهد بود.

زمان مشخص شدن نتیجه

در ماههای اول بعد از عمل زیبایی بینی ،بینی ورم داشته و نتیجه نهایی عمل بینی حدود شش ماه بعد از عمل مشخص میشود. البته در مورد نتیجه عمل جراحی بینی های گوشتی ،بینی های با پوست ضخیم (بینی گوشتی )  تا یک سال نیز ممکن است طول بکشد.

برداشتن چسب بینی بعد از جراحی بینی های گوشتی

در صورتی که بیمار بعد از جراحی روش چسب زدن را یاد گرفته باشد می تواند هفته ای دو یا سه بار حمام رفته و چسب را عوض کند در صورتی که چسب را به صورت صحیح نزده باشد مجدد آموزش داده می شود تا روش درست چسب زدن را یاد بگیرد.

آخرین مراجعه برای بینی های معمولی شش ماه و برای بینی های گوشتی دوازده ماه بعد جراحی بینی های گوشتی می باشد.

برای مطالعه " نشانه های عمل بینی موفق" کلیک کنید .