جراحی ترمیمی بینی چیست؟

جراحی اولیه(Primary Rhinoplasty): جراحی اولیه اگر جراحی در فردی که تاکنون سابقه جراحی بینی‌ نداشته انجام شود به آن جراحی اولیه گفته میشود.

جراحی ثانویه(Secondary Rhinoplasty): عمل جراحی ثانویه زمانیست که جراحی بر روی فردی که قبلا یک یا چند بار توسط جراح یا جراحان دیگر عمل بینی‌ شده انجام شود.

جراحی ترمیمی یا روتوش(Revision Rhinoplasty): اگر جراحی مجدد توسط جراح اول انجام شود به آن جراحی ترمیمی بینی می‌گویند.

عمل زیبایی بینی یا رینوپلاستی یکی‌ از پیچیده ترین جراحیهای زیبایی‌ در بدن می‌باشد. بینی‌ به دلیل برجستگی و قرار گرفتن در مرکز صورت کاملا مورد توجه در نگاه اول است و کوچکترین ایراد ممکن است چشمگیر باشد. همچنین با داشتن بافتهای متنوعی مثل پوست، چربی‌، ماهیچه، استخوان و غضروف کار بر روی آن چالش برانگیز است. بعلاوه بینی‌ فقط عضوی برای زیبایی‌ نیست و وظائف مهمی‌ همچون تنفس، و بویأیی دارد که در زمان جراحی بینی و جراحی ترمیمی بینی باید مورد توجه قرار گیرد.

چنانچه جراح دانش، تجربه و هنر کافی‌ داشته باشد، با بررسی‌ دقیق طرحی مناسب و متناسب با صورت آماده کرده و به بینی‌ شکلی‌ جدید میدهد. بدین ترتیب در غالب موارد در همان جراحی بینی اول نتیجه دلخواه به دست میاید ولی‌ گاهی (۵ تا ۱۰%موارد) علیرغم تمامی‌ تمهیدات ایراداتی باقی‌ میماند که نیاز به جراحی ترمیمی بینی است. خوشبختانه امروزه با افزایش دانش و تجربه جراحان بندرت اشکالات جدی و شدید و نیاز به جراحی ترمیمی بینی را شاهد هستیم.

جراحی ترمیمی بینی همیشه با محدودیتهأیی همراه است. مهمترین مساله وجود چسبندگی در بافتها و تغییر در آناتومی بینی است. چنانچه در عمل زیبایی اول بینی اصول رعایت شده و جراحی توسط جراح اول صورت پذیرد اشکالات کمتری دارد، ولی‌ اگر جراحی توسط فرد کم تجربه و ناآشنا انجام شده باشد کار را برای جراح دوم در جراحی ترمیمی بینی مشکل می‌کند.

برای آشنایی بیشتر با جراحی ترمیمی بینی و دلایل جراحی ترمیمی بینی روی لینک کلیک کنید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است