جراحی ترمیمی بینی(Revision Rhinoplasty)

جراحی ترمیمی بینی یا Revision Rhinoplasty عملی است که به منظور اصلاح و رفع ایراداتی که در اثر جراحی قبلی بینی ایجاد شده است، مدتی پس از عمل زیبایی بینی اول انجام می پذیرد. برخی اوقات نیز جراحی ترمیمی بینی به منظور رفع ایرادی که در جراحی اول مورد توجه جراح بینی نبوده است انجام می گیرد. به عنوان مثال اگر که طی عمل زیبایی بینی اول به بزرگی توربینیت های بینی اهمیت داده نشود ممکن است جراحی ترمیمی بینی جهت رفع ایراد مذکور و به منظور اصلاح گرفتگی بینی ضرورت یابد.

در مواردی برخی جراحان در مطب اقدام به جراحی ترمیمی بینی می نمایند. اما آنچه که مسلم است این است که اگر جراحی ترمیمی بینی در اتاق عمل انجام پذیرد قطعا نتایج بهتری به بار می آورد.

زمان انجام جراحی ترمیمی بینی

در مورد زمان انجام جراحی ترمیمی بینی جراحان اتفاق نظر وجود ندارد. در بسیاری از موارد توصیه میشود که حداقل یک سال از زمان عمل زیبایی اول بینی بگذرد و بعد اقدام به جراحی ترمیمی بینی گردد.

لازم به ذکر است که برخی ایرادات بینی را میتوان زودتر از یک سال برطرف نمود. به عنوان مثال بر طرف نمودن برجستگی استخوانی کوچکی که در عمل زیبایی بینی  اول از نظر جراح دور مانده است به سادگی حتی با گذشت ۶ ماه از جراحی اولیه در جراحی ترمیمی بینی قابل انجام است.

جهت آشنایی بیشتر با عمل ترمیمی بینی روی لینک کلیک کنید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است