جراحی راینوپلاستی

آیا راینوپلاستی برای شما مناسب است؟

توجه داشته باشید که هر فردی کاندید مناسبی برای عمل راینوپلاستی نیست. برای داشتن جراحی موفقیت آمیز باید سه معیار را رعایت کنید:

۱- آنچه را که برایتان آزاردهنده است دقیقاً شرح دهید.

۲- نباید سن تان آنقدر بالا باشد که نتوانید با بینی جدید خود خو بگیرید.

۳- بدانید که هر عمل زیبایی بینی ممکن است نیاز به عمل ترمیمی مجدد داشته باشد.

شرح مشخص از آنچه در جراحی راینوپلاستی برایتان آزاردهنده است:

اگر تنها به گفتن می خواهم بینی ام بهتر شود، اکتفا کنید، کار برای جراح دشوار می شود. تغییرات خاصی را که مورد نظرتان است به طور واضح بیان کنید. تصور نکنید که بدون دادن اطلاعات از جانب شما، جراح الزاماً همان تغییرات مورد دلخواه شما را اعمال خواهد کرد. پس از رفتن به نزد جراح، زمانی را جلوی آینه سپری کنید تا دقیقاً در یابید چه چیزی آزارتان می دهد. آنها را یادداشت کنید تا فراموش نکنید. تنها راه اطمینان از نتیجه مطلوب، بیان دقیق خواسته های شما می باشد. اگر تشخیص ویژگی های آزاردهنده ی بینی تان مشکل است، کسب رضایت شما با هر نوع تغییری بعید به نظر می رسد.

کم سن بودن، به اندازه ای که به بینی جدید خود عادت کنید:

هر روز خود را در آینه می بینید.تصویری که می بینید، آن چیزی است که خود را با آن می شناسید . هر چقدر سن تان بالاتر باشد، بیشتر خود را در آینه نگاه کرده اید، و رابطه ی عمیق تری بین تصویر خود و هویت تان ایجاد کرده اید.

زمانی که به سن ۵۰ سالگی می رسید، آنقدر به ترکیب صورت خود عادت کرده اید که هر تغییری در آن، هر چقدر هم مثبت باشد، تفاوتی در شما ایجاد می کند به طوریکه خودتان را دوست نداشته باشید. ممکن است در آینه نگاه کنید و بگویید آنچه را می بینم دوست دارم، ولی شباهتی به من ندارد. ممکن است ادغام تصویر جدید با هویت خود چندین سال طول بکشد.

افراد جوانتر با چنین مشکلی مواجه نمی شوند. به طور کلی اگر سنتان زیر ۴۰ سال باشد، راحتتر به چهره ی خود عادت می کنید واگر بالای ۴۰ سال داشته باشید برای عادت به چهره جدید خود به زمان بیشتری نیاز دارید. برخی نیز ممکن است هرگز عادت نکنند. به همین دلیل زنان و مردان جوانتر در مقایسه با زنان و مردان مسن تر، کاندیدهای بهتری برای راینوپلاستی به شمار می روند. این مسئله عادت کردن مربوط به تغییرات ساختاری در استخوان، غضروف و بافت های اطراف بینی است که ویژگی های اساسی صورت را تغییر می دهند.

افراد دچار بیماری سینوزیت و عمل جراحی زیبایی بینی :

آیا در افرادی که دچار سینوزیت می باشند، انجام عمل جراحی زیبایی بینی معنی ندارد؟

باید توجه داشت که اگر در فردی علایم سینوزیت از جمله سردرد، گرفتگی بینی،   ترشح چرکی پشت بینی و حلق و ترشح چرکی بینی و... بیش از ۱۲ هفته حضور داشته باشد، در این صورت فرد دچار سینوزیت مزمن میباشد . در این صورت حتماً باید با جراح گوش گلو و بینی و سینوس خودتان مشورت نمایید تا روش درمانی برای شما مشخص باشد. هر چند برخی از همکاران جراح پلاستیک بینی عمل جراحی آندوسکوپی سینوس را تواماً انجام می دهند، ولی در کل توصیه می شود که قبل از انجام جراحی زیبایی بینی مسائل مربوط به سینوزیت مزمن به صورت درمان قلبی یا جراحی حل شود.

عدم استعمال داروهای مربوط به بینی:

اگر از  داروهای مریوط به بینی  استفاده می کنید، احتمال مواجه شدن با مشکلات بهبودی و خونریزی بیشتر خواهد بود. جهت اطمینان از نتیجه ای بی خطر، حداقل سه ماه قبل از جراحی مصرف آنها را قطع کنید. در مصرف کنندگان کوکائین، انتظار مشکلات بیشتری، در مسایل التیامی بالقوه وجود دارد و حداقل باید یک سال قبل از عمل جراحی ترک شده باشد.

* منبع :  کتاب رازهای راینوپلاستی، جراحی زیبایی بینی

برای مطالعه "هزینه های عمل زیبایی بینی " کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است