جراحی زیبایی

تصمیم بگیرید آیا جراحی زیبایی برای شما مناسب است یا خیر؟

برای اینکه فکر جراحی زیبایی به ذهن شما خطور کند، دلایل متعددی وجود دارد. بسیاری از زنان به دنبال آن هستند که ظاهر دوران جوانی خود را بازیابند. برخی دیگر می خواهند پوست آفتاب سوخته را ترمیم بخشند. عده ای امیدوارند که اثرات بارداری یا افزایش وزن را از بین ببرند همه یک هدف را دنبال می کنند .

بهترین ظاهر و بهترین احساس از خود :

 مشکل در برقرار کردن تعادل بین زیان های بالقوه و مزایای مورد انتظار است. جراحی زیبایی علاوه بر اینکه باعث می شود مدتی از کار و تفریح فاصله بگیرید، هزینه ی مالی، ریسک پزشکی، و احتمال نا امیدی- واهی یا واقعی- نیز دارد. چگونه می توانید پیش بینی کنید نتیجه ی نهایی ارزش دست و پنجه نرم کردن با همه ی این موانع را دارد؟ این کتاب مسائل مهمی را مورد توجه قرار می دهد که در تصمیم شما بسیار مؤثرند. اما در پایان، این تنها شما هستید که باید تصمیم بگیرید.

مشورت با آینه پیش از عمل بینی:

ظاهر فیزیکی، بر تصویری که از خود دارید و تعاملات با دیگران تأثیرگذار است. برای کسب بهترین نتیجه از جراحی زیبایی بینی ، باید اول به آینه مراجعه کنید تا ببینید چه چیزی شما را آزار می دهد. هرگز صرفاً برای خشنودی دیگران به فکر عمل نیفتید. همچنین از ایجاد تغییری که دوست دارید منصرف نشوید مگر آنکه به اعتقاد جراحتان چنین تغییری از طریق جراحی ناممکن یا به لحاظ پزشکی خطرناک باشد. با این همه، این شمائید که آینه را در دست می گیرید.

انتظارات منطقی داشتن از عمل بینی:

علت اصلی ناامیدی پس از جراحی زیبایی بینی برآورده نشدن انتظارات فرد متقاضی است. اگر چه گاهی اوقات به خاطر نتیجه نه چندان مطلوب جراحی است، ولی غالباً به دلیل انتظارات کاذب می باشد. بیماران از نظر عقلانی می دانند که محدودیت هایی در آنچه انتظار دارند وجود دارد، ولی برخی از روی احساسات این حقیقت را انکار می کنند. احساسات آنان انتظاراتی فراتر از واقعیت در آنها به وجود می آورد و بدین ترتیب به احتمال زیاد دچار ناامیدی می شوند.

با این تصور که جراحی زیبایی زندگی شما را دگرگون خواهد کرد، به دنبال جراحی زیبایی نروید. چنین چیزی نیست. جراحی زیبایی ظاهر شما را تغییر خواهد داد، که ممکن است تأثیر شگرفی بر بینشی که از خود دارید بگذارید، ولی روابط را بهبود نمی بخشد، به شما کمک نمی کند دوستان جدیدی بیابید، یا شوهر بی وفای خود را دوباره به چنگ آورید. اگر آگاهانه یا نیمه آگاهانه چنین تصوری دارید، به احتمال بسیار قوی پس از جراحی زیبایی، ناراضی خواهید بود. به جای عمل جراحی زیبایی ، سعی کنید آشکارا انتظارات خود را بشناسید و درصدد رفع مشکلات واقعی موجود برآئید.

طراحی کامپیوتری قبل از عمل بینی:

جراحان زیبایی با استفاده از فناوری دیجیتال عکس بیمار را به کامپیوتر داده تا تأثیر عمل مورد نظر را به بیمار نشان دهند. ممکن است در ابتدا مفید به نظر آید زیرا در تصمیم گیری به شما کمک می کند. ولی شاید از طرفی گمراه کننده باشد و به فرد امیدهای کاذب دهد. چه بسا به جای نتایج عادی، آن را ایده آل جلوه دهد.  علاوه  بر این حتی اگر به شما گفته شود تضمینی  وجود  ندارد که  مانند  تصویر کامپیوتری  شوید، با این حال شما به چشم های خود بیش از گوش هایتان باور دارید و احتمال دارد احساستان بر قوه تشخیص تان غلبه کند. با کم اهمیت تلقی کردن تصویر کامپیوتری تا زمان تصمیم گیری قطعی، خود را در امان نگه دارید.

تشخیص ناقرینگی در عمل بینی:

ممکن است متوجه شده باشید که عکس تان دقیقاً شبیه خودتان نیست زیرا شما عادت کرده اید خود را در آینه ببینید نه در عکس، یک عکس تصویر واقعی شما را نشان می دهد که نقطه ی مقابل تصویر شما در آینه است. این تصاویر متفاوت هستند چون ما نامتقارن هستیم. کل بدن همانند صورت نامتقارن است. از آنجایی که این عدم تقارن ها تلقی شود از نتیجه نهایی را تحت تأثیر قرار می دهد، ممکن است جراح تان پیش از عمل آن را خاطر نشان سازد.

پذیرفتن موانع در عمل بینی:

فردی که به طور جدی به فکر جراحی زیبایی بینی  است، باید کاملاً از نقاط ضعف و مشکلات آن آگاه باشد. هزینه مالی، ناراحتی جسمی و احتمال بروز عوارض پزشکی. امیدواریم که شما از آن دسته افرادی نباشید که چنین جملاتی بر زبان آنها جاری می شود« نگران سختی و ناراحتی آن نیستم» و یا «من دچار این عوارض نمی شوم».

یک نشانه ی آماده نبودن فرد برای جراحی زیبایی بی رغبتی نسبت به پذیرفتن چنین عوارض بالقوه ای (هر چند کمیاب) است. یکی از منشاء های کشمکش های درونی، همسر یا شخص دیگری که به شما نزدیک است، می باشد. برخی از همسران تصور می کنند با گفتن جملاتی مانند « به نظر من همینطوری که هستی، عالیه» وفاداری خود را نشان می دهند. در حالی که نمی دانند که چنین اظهارنظرهایی جانبداری کاذب بوده و تنها کشمکش درونی را تشدید می کند. برداشت زن از چنین جمله ای این است که: «بی خود در مورد خودت نگرانی».

برعکس یک جمله ای که واقعاً نشان از حامی بودن شماست، چیزی شبیه به این است: «من همین طوری که الان هستی دوستت دارم و بعد از عمل هم هر شکلی بشی باز هم دوستت دارم، کاری را انجام بده که صلاح می دونی».

* منبع :  کتاب رازهای راینوپلاستی، جراحی زیبایی بینی

برای  مطالعه " بهترین جراح زیبایی بینی " کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است