عمل جراحی بینی

 عمل جراحی بینی :

شاید پیش از اقدام به عمل جراحی بینی به دفعات متعددی در مورد تصمیم خود دچار تردید شوید که امری طبیعی است. چنین کاری جرأت می خواهد. قبل از جراحی عمل بینی بسیار دچار شک می شوید و درباره ی مسائل معقولی چون خطر احتمالی بروز خونریزی بینی  یا رضایت بخش نبودن نتیجه نگران می شوید. حتی دامنه ی این نگرانی به مسائل نه چندان منطقی کشیده می شود مثلاً آیا بعد از جراحی عمل بینی  به هوش خواهید آمد؟ علت همه ی این نگرانی یک سؤال اصلی است:  "آیا جراحی عمل بینی ارزش این را دارد؟ "

 پاسخ به این سؤال تنها به شما بستگی دارد. اگر احساس می کنید ارزش آن را دارد، خب این کار را انجام دهید.  در صورتی که تردید دارید، باید جراحی عمل بینی  را کنسل کنید. البته بسیاری از جراحان عمل بینی  برای کنسل کردن جراحی عمل بینی  چند روز پیش از موعد مقرر، هزینه ای می گیرند، پس قبل از کنسل کردن جراحی عمل بینی در این مورد سؤال کنید و اگر به آن فکر می کنید در اسرع وقت جراح خود را مطلع کنید. زمانی که با شک های آخرین لحظه ها دست و پنجه نرم می کنید، به خاطر داشته باشید که آرامش داشتن در روز جراحی عمل بینی  بسیار نتیجه بخش خواهد بود.

کسانی که  قبل  از جراحی عمل بینی   آشفته و عصبی  باشند به طور طبیعی هورمون  آدرنالین ترشح کرده و ضربان قلب  و فشار خون آنها بالا خواهد رفت  که می تواند باعث افزایش خونریزی حین عمل جراحی شود. هورمون آدرنالین همچنین به آشفتگی روحی دامن زده که باعث ترشح بیشتر آدرنالین می شود. بیماران با مقادیر بیشتر آدرنالین موجود در جریان خون معمولاً به روزهای بیشتر داروهای بیهوشی احتیاج خواهند داشت تا به سطح قابل قبولی از بیهوشی برسند.

بدن به زمان بیشتری برای متابولیز کردن این روزهای بالا نیاز داشته که همچنین با دیرتر به هوش آمدن، تهوع و ناراحتی بیشتر پس از جراحی عمل بینی  همراه خواهد بود. بنابراین در حالیکه عدم آرامش قبل از جراحی عمل بینی  تأثیری بر نتیجه ی زیبایی  بینی   نخواهد داشت، ممکن است دوره نقاهت طولانی و نامطلوب باشد. در صورت امکان، تلاش کنید برای احساس آرامش داشتن در روز جراحی راهی بیابید.

صبح روز جراحی عمل بینی :

چیزی نخورید یا ننوشید مگر آنکه جراحتان دستور داده باشد که همین ممکن است ظاهراً علت آغاز یک روز پر اضطراب باشد ولی بدان علت است که باید معده ی شما خالی باشد تا احتمال تهوع حین جراحی به حداقل برسد. کلیه ی جواهرات خود را در خانه بگذارید و خودتان رانندگی نکنید.

* منبع :  کتاب رازهای راینوپلاستی، جراحی زیبایی بینی

برای مطالعه " انواع بیهوشی در جراحی عمل بینی" کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است