جراحی لوزه سوم با لیزر

جراحی لوزه سوم زمانی الزام پیدا می کند که عفونت های لوزوی منجر به ایجاد عفونت های سینوسی و گوشی گردد. عفونت بیش از اندازه ی لوزه ها و لوزه سوم به گوش فشار آورده، جریان هوای طبیعی گوش را مختل می کند و در برخی موارد حتی منجر به از دست دادن شنوایی بیمار نیز می شود. به همین دلیل افرادی که به صورت مکرر دچار عفونت لوزه ها و نتیجتاً گوش می شوند، باید جراحی لوزه سوم را انجام داده و سپس گوش خود را نیز شستشو دهند.

از آنجایی که در این جراحی لوزه سوم را نیز می توان درآورد، اگر شما با اختلالات لوزوی نیز همراه هستید، می توانید با مشورت با پزشک خود لوزه هایتان را نیز طی همین عمل جراحی خارج کنید.

بزرگی لوزه‌ها و یا لوزه‌ی سوم می تواند علت اصلی خروپف کودکان و بزرگسالان باشد. با وجود اینکه بزرگی لوزه‌ها و یا لوز‌ه‌ی سوم در بسیاری از کودکان خردسال مشاهده می‌شود، لیکن فقط بخش محدودی از این کودکان به مشکل خروپف مبتلا هستند.

در جراحی لوزه سوم چه کاری انجام می شود؟

در جراحی لوزه سوم با لیزر فرد تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد. به این معنا که جراحی لوزه سوم با لیزر باید حتماً در اتاق مخصوص جراحی انجام شود و تیم پزشکی مکمل از دکتر بیهوشی، جراح و دارو شناس در اتاق حضور داشته باشند.

عمل جراحی لوزه سوم چیزی بیش از ۲۰ دقیقه طول نمی کشد .

در جراحی لوزه سوم با لیزر پزشک از طریق دهان می تواند به لوزها دست پیدا کند و نیازی به برش بر روی پوست نیست.

با ایجاد چند بریدگی لوزه های و سایر بافت ها از دهان خارج شده و سپس رگ های خونی منطقه ی مورد نظر با لیزر سوزانده می شوند.

پس از برداشتن بافت هاى لنفاوى حلق و بینی  (آدنوئید بردارى) بیمار در اتاق ریکاوری به هوش می آید.

در اکثر موارد نیازی نیست بیمار بیش از ۵ تا ۱۰ ساعت در بیمارستان نگه داشته شود. با این وجود اگر علائم اختلال در تنفس و یا خونریزی مشاهد شود، بیمار باید مجدداً به اتاق عمل بازگردانده شود. کودکان زیر ۳ سال و افرادی که دارای بیماری های مزمن مانند صرع و یا فلج مغزی هستند، یک شب تحت نظر قرار بگیرند.

دوران نقاهت پس از جراحی لوزه سوم و مراقبتهای بعد از عمل لوزه در کودکان و بزرگسالان ، معمولاً در حدود یک هفته یا بیشتر طول می کشد و در این مدت این امکان وجود دارد که بیمار دردهای شدیدی را احساس کند. از آنجایی که گلو برای مدتی زخم است و درد بسیاری دارد، بهتر است بیمار غذاهای نرم مصرف کند. بهترین گزینه های مواد خوراکی عبارتند از: بستنی، پودینگ، فرنی، و سوپ خنک.

پس از یک هفته بعد از عمل جراحی لوزه سوم همه چیز باید به وضعیت نرمال خود باز گردد. محل بریده شده به مرور زمان بهبود پیدا می کند و مشکلی وجود ندارد که گران آن شوید. اگر بافتی در عمل جراحی لوزه سوم جا مانده باشد، ممکن است تورم پیدا کند اما معمولاً به ندرت ممکن است چنین مشکلاتی بوجود آید.

بعد از عمل جراحی لوزه سوم علائم بیماری به سرعت از میان می روند و بیمار دیگر هیچ گاه با علائم گذشته مواجه نخواهد شد.

برای مطالعه " روش های جراحی لوزه ها " کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
جراحی لوزه سوم با لیزر
۵ از ۱ رای