جراحی پلاستیک بینی

در جراحی پلاستیک بینی ، جراح علاوه بر شناخت کافی از آناتومی بخش های مختلف بینی ، می باید توانایی فهم نقشی که هر یک از غضروف ها و استخوان های بینی در بروز مشکلات ظاهری بینی دارد را داشته باشد و نیز می باید قدرت تجسم سه بعدی از بینی و صورت و توانایی خلق زوایای مناسب توسط غضروف و استخوان های بینی با سایر بخش های صورت باشد تا بتواند ضمن حذف عیوب ظاهری بینی تا حدودی در آشکار نمودن زیبایی های پنهان صورت و یا پوشاندن عیوب دیگر صورت ، نظیر عیوب گونه ، چانه ، لبها و پیشانی کمک کننده باشد.

انتظارات منطقی داشتن

علت اصلی ناامیدی پس از جراحی پلاستیک بینی برآورده نشدن انتظارات فرد متقاضی است. بیماران از نظر عقلانی می‌دانند که محدودیت‌هایی در آنچه انتظار دارند وجود دارد، ولی برخی از روی احساسات این حقیقت را انکار می‌کنند. احساسات آنان انتظاراتی فراتر از واقعیت در آنها به وجود می‌آورد، و بدین ترتیب به احتمال زیاد دچار ناامیدی می‌شوند.

چنین چیزی نیست. جراحی پلاستیک بینی ظاهر شما را تغییر خواهد داد، که ممکن است تأثیر شگرفی بر بینشی که از خود دارید بگذارد، ولی روابط را بهبود نمی‌بخشد، به شما کمک نمی‌کند دوستان جدیدی بیابید، یا شوهر بی‌وفای خود را دوباره به چنگ آورید. اگر آگاهانه یا نیمه آگاهانه چنین تصوری دارید، به احتمال بسیار قوی پس از جراحی پلاستیک بینی ، ناراضی خواهید بود. به جای عمل جراحی، سعی کنید آشکارا انتظارات خود را بشناسید و درصدد رفع مشکلات واقعی موجود برآیید.

مشورت با آینه

ظاهر فیزیکی، بر تصویری که از خود دارید و تعاملات با دیگران تأثیرگذار است. برای کسب بهترین نتیجه از جراحی پلاستیک بینی ، باید اول به آینه مراجعه کنید تا ببینید چه چیزی شما را آزار می‌دهد. هرگز صرفاً برای خشنودی دیگران به فکر جراحی پلاستیک بینی نیفتید، همچنین از ایجاد تغییری که دوست دارید منصرف نشوید مگر آنکه به اعتقاد جراحتان چنین تغییری از طریق عمل زیبایی بینی ناممکن یا به لحاظ پزشکی خطرناک باشد. با این همه، این شمایید که آینه در دست می‌گیرید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است