جراح بینی و جراحی بینی

قبل از جراحی بینی لازم است که بیمار با اصول و اقدامات قبل از جراحی بینی آشنا شود.

۱- مصاحبه با بیمار قبل از جراحی بینی :

مصاحبه جراح بینی با بیمار در خصوص علت مراجعه به جراح بینی آیا نیاز بیمار به جراحی پلاستیک بینی به علت آسیب دیدگی در اثر جراحات و تصادفات است یا آسیب دیدگی در اثر بیماری خاص ایجاد شده است. برخی به علت زمینه های ارژی زیبایی بینی مورد نظر را ندارند.

گام ۲- جراح بینی باید از سلامت جسمی و روانی کسب بیمار متقاضی جراحی بینی اطمینان یابد .

همچنین جراح بینی باید از نداشتن بیماری داخلی خاصی که جراحی بینی را با مشکل مواجه می کند اطمینان یابد.

با توجه به اینکه جراح بینی با عمل زیبایی بینی تغییراتی در ظاهر فرد ایجاد می کند، درصورت عدم برخورداری از سلامت روحی و روانی ، پس از عمل جراحی ینی فرد دچار مشکل خواهد شد. بنابراین برای جراح بینی ضروری است که قبل از عمل جراحی پلاستیک بینی از سلامت روانی بیمار اطمینان کافی را کسب نماید.

۳- معاینه بینی : معاینه بینی توسط جراح بینی برای بررسی اشکالات عملکردی بینی مثل انحراف بینی، پولیپ های بینی و بیماری های خاص

۴-مشاوره جراح بینی  با بیمار: قبل از عمل جراحی بینی ، جراح بینی با بیمار در مورد مدل بینی که دوست دارد صحبت و سوالاتی  می کند مثل اینکه چه فرمی از بینی مورد نظرش است؟

 به یاد داشته باشید:

-           جراح بینی خوب کسی است که خوب به حرفهای بیمار گوش می دهد

-          جراح بینی خوب سعی می کند نظرات بیمار را تا حد امکان اعمال کند.

۵-ملاحظات جراح بینی قبل از عمل زیبایی بینی توصیه ها، آزمایشات قبل از عمل زیبایی بینی، عکس هایی که باید از بینی تهیه شوند و ...

گام ۶- جراح بینی خوب باید اصلاعاتی در مورد مراقبت های بعد از عمل جراحی بینی گچ بینی، چسب زدن به بینی، فعالیت های بدنی ممنوعه بعد از عمل جراحی بینی، مدت زمان استراحت بعد از عمل جراحی بینی، مدت مکالمات تلفنی بعد از جراحی بینی و ... به بیمار بدهد.

برای آشنایی بیشتر با اصول انتخاب جراح بینی روی لینک کلیک کنید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است