خطرهای احتمالی جراحی زیبایی بینی

خطرهای احتمالی جراحی زیبایی بینی :

 

ممکن است هر عمل جراحی با عوارضی همراه باشد اما چنین چیزی پس از جراحی زیبایی بینی معمولاً اندک است. اما برای کسب بهترین نتیجه، باید کاملاً ریسک عوارض را پذیرفت و در صورت پیش آمدن آن را با رغبت قبول کرد. به علاوه در صورت تجربه و مهارت زیاد جراح بینی ، شانس بیشتری برای به دست آوردن نتیجه ای خوب پس از هر عارضه ای خواهید داشت. در زیر به خطرات احتمالی کلی موجود در همه ی عمل ها اشاره می شود.

بهبود کمتر از حد انتظار در جراحی زیبایی بینی :

یکی از رایج ترین مشکلات در جراحی زیبایی بینی ، بهتر شدن، کمتر از آنچه مورد انتظار بوده است. همه ی بیماران باید به این مشکل به عنوان یک ریسک بالقوه بنگرند. اگرچه ممکن است علت آن جراحی نامناسب باشد، ولی علت اصلی انتظارات غیر منطقی است. (جهت توضیحات کامل به انتظارات منطقی داشتن کلیک کنید .)

عفونت پس از جراحی زیبایی بینی :

عفونت پس از هر عملی امکان پذیر است و اغلب تنها با آنتی بیوتیک قابل درمان است. گاهی برای خشک شدن عفونت باید بخیه ها را زودتر کشید. برای عفونت های شدید، ممکن است لازم به جراحی دوباره و بستری شدن در بیمارستان برای تزریق آنتی بیوتیک های داخل وریدی شود.

هماتوم :

هماتوم به تجمع خون در محل جراحی شده پس از آنکه برش پوست بسته شد، گفته می شود. معمولاً یک هماتوم کوچک باعث تورم و کبودی جزئی می شود که غالباً خودبخود برطرف می شود.

عدم تقارن در جراحی زیبایی بینی :

هدف کلی جراح و بیمار، ظاهری متقارن و طبیعی است. با این حال ممکن است جراحی نتواند عدم تقارن قبلی را اصلاح کند یا حتی باعث غیر قرینگی تازه ای شود. اندکی عدم تقارن نرمال است، اما اگر متوسط یا شدید باشد ممکن است به جراحی زیبایی دیگری نیاز شود.

بی حسی یا احساس سوزن سوزن شدن در جراحی زیبایی بینی :

ممکن است بعد از بسیاری از عمل ها تغییرات حسی رخ دهند. برخی از این تغییرات قابل انتظارند  مانند "  بی حسی موقت لب بالا در محل اتصال به بینی و همچنین دندان های نیش بالا پس از عمل رینوپلاستی  در اکثر موارد، تغییرات حسی در نهایت به حالت نرمال بر می گردند ولی تا آن زمان می توانند باعث ناراحتی اندکی شوند.

 بی هوشی عمومی در جراحی زیبایی بینی :

از آنجایی که بیهوشی عمومی نسبت به بیهوشی موضعی یا سداتیو فشار بیشتری را به بدن وارد می کند، خطر بیشتری نیز دارد. افرادی با سابقه ی بیماری قلبی عروقی، بیماری ریوی، یا چاقی در خطر بیشتری برای ابتلا به عوارضی چون " پنومونی، سکته، و ایجاد لخته های خون در شش ها یا پاها " می شوند. خوشبختانه احتمال ابتلا به چنین عوارضی در افراد جوان و سالم بسیار اندک می باشد.

*   منبع :  کتاب رازهای راینوپلاستی، جراحی زیبایی بینی

برای مطالعه "نشانه های عمل بینی موفق" کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است