درباره عمل بینی

از آنجایی که مصرف بعضی دارو ها یا وجود برخی از بیماریهای زمینه ای می تواند بر عمل بینی و بیهوشی تاثیر بگذارد و حتی موجب لغو عمل بینی شود لذا در ویزیت های قبل از عمل جراحی زیبایی بینی در صورتیکه هر گونه دارویی (حتی گیاهی) مصرف می نمائید یا  بیماریهای جسمی,روحی یا اعتیاد ،  سابقه جراحی یا ابتلا به هپاتیت  ( یرقان) یا HIV  دارید به جراح عمل بینی  خود اطلاع دهید . از دو هفته قبل از عمل بینی تا یک هفته پس از عمل از مصرف بروفن ، آسپرین ،  ویتامین Eو از استعمال دخانیات خودداری کنید .

شش ساعت قبل از مراجعه برای عمل بینی از خوردن هر گونه جامدات یا مایعات خودداری نمائید و استحمام کامل انجام دهید و کلیه مدارک پزشکی قبلی شامل عکس،آزمایش و  سایر موارد را به همراه داشته باشید .

در روز عمل بینی از به کار بردن هر گونه زیورآلات و هرگونه لوازم آرایشی، کرم ، ماتیک ، خط چشم ، ریمل ، لاک ناخن و حتی کرم های مرطوب کننده و ضد آفتاب خودداری کنید.

پس از عمل بینی در صورتی که در صورت و چشمها کبودی رخ دهد طی دو تا سه هفته به تدریج و خود به خود رفع خواهد شد. استفاده از کمپرس سرد در روز اول پس از عمل بینی به کاهش تورم و کبودی کمک می کند.

تامپون یا مش داخل بینی یک تا سه روز پس از عمل بینی توسط جراح یا دستیار ایشان خارج خواهد شد .

قطره بینی تجویز شده را پس از خروج تامپون بینی ، روزها هر چهار ساعت استفاده کنید ( به مدت سه ماه).

پماد تجویز شده را شبها در محل بخیه های بینی و به مقدار کم داخل بینی استفاده کنید ( به مدت دو هفته).

پس از عمل بینی به علت تورم مخاطی تا چند هفته دچار گرفتگی نسبی بینی خواهید شد . در موارد گرفتگی بینی بویایی نیز کاهش می یابد.تا شش هفته از فین کردن بپرهیزید و د اخل بینی را دستکاری نکنید.

در دو تاسه روز اول پس از عمل بینی در صورت خونی شدن پانسمان زیر بینی ، پانسمان را تعویض نمایید و نگران نباشید .

تا یک هفته بعد از عمل بینی از خیس شدن صورت بپرهیزید و یک هفته پس از عمل بینی یک استحمام کامل انجام دهید و سپس برای برداشتن قالب بینی و بخیه ها و آموزش چسب زدن بینی به مطب مراجعه کنید .

زمانی که قالب یا گچ بینی برداشته می شود ( حدود یک هفته پس از عمل) بینی شما ممکن است منظره مطلوبی نداشته باشد ولی نگران نباشید ، در طی چند هفته و با فروکش کردن تورم منظره نهایی بینی مشخص می شود .

در صورتی که بر روی پوست بینی در ناحیه سوراخها یا پل میانی بین سوراخ ها بخیه وجود دارد این بخیه ها یک هفته پس از عمل بینی برداشته می شود ، جای بخیه ها پس از دو تا  سه ماه حدود زیادی محو میشود ولی آثار جزئی آن برجای می ماند .

برای مطالعه " نشانه های عمل بینی موفق" کلیک کنید .