درباره عمل زیبایی بینی

پزشکی به نام sushtota پدر عمل زیبایی بینی، که عمل بینی را احیاء نمود. عمل زیبایی بینیاولین بار در هند باستان و توسط پزشکی به نام ayvrvedic suchruta (800سال پیش از میلاد) کسی که ترمیم بینی را در کتاب sushrota samhita

(500سال پیش از میلاد) شرح داده بود، رشد یافت.

طبیب soshruta و دانشجویان پزشکی وی، تکنیک های جراحی پلاستیک را برای ترمیم بینی، اندام های تناسلی، لاله گوش وغیره، که به دلیل مجازات های نظامی یا جنایی و یا مذهبی قطع عضو شده بودند را به کار بستند.

براساس متون معتبر علمی، ده درصد از بیمارانی که تحت عمل رینوپلاستی قرار می گیرند نیاز به یک عمل اصلاحی دوم خواهند داشت . در کسانی که سابقه انحراف شدید یا شکستگی بینی دارند احتمال نیاز به این عمل دوم بیشتر است .

عمل زیبایی بینی نمی تواند سبب بهبود سینوزیت مزمن ،  آلرژی ، خشکی بینی، آبریزش مداوم بینی، گرفتگی متناوب شبانه، خروپف یا پولیپ بینی شود .

ضخامت پوست بینی با عمل زیبایی بینی تغییر نمی کند ، در کسانی که پوست نوک بینی و پره ها ضخیم می باشد( بینی های گوشتی) گرچه پس از عمل زیبایی بینی آنها به درجاتی زیباتر میشود ولی به ظرافت و کوچکی بینی افرادی که پوست نازکتری دارند نمی شود .بنابراین در این بیماران باید انتظارات از نتیجه عمل ، پایین تر باشد.

ضخامت پره های بینی با عمل زیبایی بینی تغییر نمی کند ولی در کسانی که سوراخهای بینی بزرگ است با انجام عمل سوراخها کوچک می شود .

بیمارانی که خواهان باریک شدن بینی ( کاهش پهنا)می باشند پس از عمل زیبایی بینی ممکن است دچار درجاتی از کاهش میزان عبور هوا از بینی شوند .

درکسانی که انحراف شدید بینی و عدم تقارن شدید دارند پس از عمل زیبایی بینی ممکن است به تقارن صد در صد نرسند لذا در این موارد انتظارات بیماران از نتیجه عمل جراحی بینی بایستی  پایین تر باشد .درکسانی که پیش از عمل زیبایی بینی عدم تقارن سوراخ های بینی دارند،پس از عمل نیز درجاتی از عدم تقارن خفیف ممکن است باقی بماند.لازم به ذکر است که در اکثر افراد اجتماع دو سوراخ بینی کمی با هم متفاوت هستند.

پس از عمل زیبایی بینی معمولا به مدت ۳ الی ۴ماه نیاز به چسب بینی دارید،چسب زدن به بینی نقش مهمی در شکل گیری بینی دارد.

تا چهار ماه پس از عمل زیبایی بینی از این اقدامات خودداری شود: ورزش و فعالیت سنگین بدنی ، بکاربردن هر گونه عینک ،خوابیدن روی بینی یا هر گونه فشار روی بینی .

در افرادی که پوست آنها مستعد آکنه و جوش می باشد تا چند ماه پس از عمل زیبایی بینی ممکن است روی بینی جوش های ریزی ظاهر می شود که در این موارد باید بااحتیاط با سواپ آغشته به الکل تمیز شود .

عمل هایی که می توان با صلاحدید پزشک جراح همزمان با عمل زیبایی بینی (رینوپلاستی)در ناحیه صورت انجام داد عبارتند از:پروتز گونه ،پروتز چانه، بلفاروپلاستی(عمل زیبایی پلک) ،تزریق چربی .

جراحی های غیر اورژانس مانند لیزر چشم و دندانپزشکی بهتر است به فاصله ۲ ماه پس از عمل زیبایی بینی انجا م گیرد.خانم هایی که قصد بارداری پس از عمل زیبایی بینی دارند بهتر است با فاصله ۶ ماه بعد از عمل باردار شوند.

برای مطالعه " نشانه های عمل بینی موفق" کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است