درمان عفونت لوزه

علائم عفونت لوزه :

- درد هنگام بلع مواد غذایی

- ورم لوزه ها

- بروز تکه های سفید رنگ بر روی لوزه ها ( درصورتی که علت عفونت ویروس نباشد و باکتری باشد)

- سردرد

- تغیییر در زیر و بمی و کیفیت صدا

- بزرگ شدن ناحیه گردن در مناطقی که بافت لنفاوی وجود دارد.

*  تذکر :

معمولا اگر کودکی به عفونت لوزه مبتلا شود، این علائم همراه با تب بروز پیدا می کند و از درد هایی در ناحیه شکم نیز شکایت می کند.

نحوه ی درمان عفونت لوزه  :

*معمولا لوزه هایی که عفونت انها خفیف است نیازی به درمان عفونت لوزه ندارند زیرا پس از مدتی بهتر می شوند.
*نوشیدن زیاد و مصرف مایعات نیز در مواقعی که عمل بلع دردناک است در درمان عفونت لوزه  استفاده می شود بخصوص اگر فرد دچار علائمی چون تب و کم ابی خفیف شود ،  در صورتی که مایعات ننوشد دچار سردرد و خستگی می شود.
*استفامینوفن یا ایبوپروفن  " درد,سردرد و تب  " ناشی از التهاب لوزه را تسکین می دهد.  برای حفظ علائم  التهاب لوزه بهتر است میزان داروی توصیه شده توسط پزشک را برای درمان عفونت لوزه   به طور دقیق دریافت کنیم . به عنوان مثال مصرف پاراستامول یا استامینوفن ۴ بار در روز تا زمانی که علائم  التهاب لوزه رفع شود.گرچه ، استامینوفن یا ایبوپروفن به التهاب لوزه  کمک میکند اما برخی از شواهد نشان می دهد که ایبوپروفن کمک بیشتری  در التهاب لوزه  می کند و موثرتر است و استامینوفن در تسکین درد  التهاب لوزه در بزرگسالان نیز موثر می باشد ولی معمولا اولین مورد پیشنهادی برای کودکان می باشد اما ایبو پروفن می تواند به عنوان یک جایگزین  در درمان عفونت لوزه  و درمان التهاب  لوزه   پیشنهاد شود.

*غرغره کردن آب نمک و یا دیفن هیدرامین , قرص و اسپری ضد احتقان که شما می توانید از داروخانه ها انها را خریداری کنید می تواند برای تسکین گلودرد ناشی از التهاب لوزه   در درمان عفونت لوزه  مفید باشد اما آنها نمی توانند دوره التهاب لوزه  را کوتاه کنند.

* نکته:

برخی از افرادی که دارای شرایط خاصی هستند ممکن است قادر به مصرف ایبوپروفن در درمان التهاب لوزه  نباشند بنابراین همیشه باید برچسب دارو خوانده شود. مانند افراد دچار زخم معده که خطر خونریزی گوارشی وجود دارد.

برای مطالعه " عمل جراحی لوزه ها و لوزه سوم " کلیک کنید .