درمان بینی کج و پیچ خورده

ـــ  درمان بینی کج و پیچ خورده :

 درمان بینی کج و پیچ خورده  تنها جراحی  عمل  بینی کج و پیچ خورده میباشد.   بینی کج و پیچ خورده  که به‌دنبال ضربه حاد ایجاد شده باشند، معمولا جا اندازی و گچ گرفتن کافیست ولی‌ صاف کردن یک بینی کج و پیچ خورده  که زمانی‌ طولانی از آن گذشته باشد از موارد مشکل رینوپلاستی  است.

هدف از جراحی عمل کجی بینی و پیچ خورده  در این بیماران بهبود بخشیدن تنفس و ظاهر بینی‌ است. جراح  عمل بینی  باتجربه ابتدا آنالیز دقیقی‌ از اوضاع خارج و داخل بینی‌ به‌عمل می‌آورد و سپس طرحی را برای اصلاح و ترمیم ضایعات  بینی کج و پیچ خورده برمی‌گزیند. تکنیک‌ها و روش‌ها در این جراحی  بینی کج و پیچ خورده  با جراحی بینی‌‌های معمولی تفاوتی‌ فراوان دارد.

مهمترین قسمت رسیدگی به وضع تیغه بینی است که گاهی نیاز به ترمیم با گرافت‌های غضروفی دارد. علاوه بر اصلاح بینی کج و پیچ خورده  ، جراح عمل بینی  باید از استحکام بینی‌ برای سالیان طولانی مطمئن باشد.

ــــ  نتیجه  جراحی عمل بینی کج و پیچ خورده :

همان‌گونه که گفته شد،  بینی کج و پیچ خورده   بخصوص اگر از زمان کودکی باشد، مسأله پیچیده ایست. باید به این‌گونه بیماران آگاهی‌ داده شود که ممکن است نتوان تمام اشکالات بینی کج و پیچ خورده   را از میان برد و یا امکان عمل مجدد در پاره‌ای از موارد وجود دارد. چنانچه بیمار انتظارت معقولی داشته و در ضمن جراح مجرب با نهایت دقت این جراحی عمل بینی کج و پیچ خورده  را انجام دهد می‌توان احتمال رسیدن به نتیجه‌ دلخواه را در اکثر موارد داشته باشیم.

ــ نتیجه عمل بینی کج و پیچ خورده :

  احتمال آن وجود دارد که پس از عمل بینی کج و پیچ خورده  به حالت اول برگردد ولی‌ نه در  همه ی  افراد. مسئله‌ای‌ به نام حافظه بافتی را عده‌ای مطرح کرده‌اند که حتی با اصلاح کامل  بینی کج و پیچ خورده  ممکن است پس از مدتی‌ به همین دلیل‌ بافت‌ها به وضع سابق برگردد  ولی‌   اگر تمام جوانب در نظر گرفته شود و جراحی  بینی کج و پیچ خورده به دقت انجام گیرد این احتمال به حداقل می‌رسد و در موارد کمی‌ مقدار مختصری  کجی  و پیچ خوردگی  باقی‌ می‌ماند. در هر صورت تغیرات بسیار چشم گیرو مثبت است.

ـــ سن اصلاح کجی و پیچ خوردگی بینی :

اگر گرفتگی بینی‌  در اثر بینی کج و پیچ خورده  شدید باشد و تنفس کودک با اشکال فراوان همراه باشد، در هر سنی‌ باید انحراف بینی  تا حد امکان اصلاح و گرفتگی  بینی برطرف شود. در غیر اینصورت باید تا زمان بلوغ و عمل بینی کج و پیچ خورده  صبر کرد.

ـــ  جراحی زیبایی بینی در کلینیک زیبایی دکتر سرمست با بهترین روش ها و با استفاده از جدیدترین تجهیزات انجام می شود، به گونه ای که بیمار پس از جراحی، هم از زیبایی و هم از سلامت بینی خود کاملا رضایت دارد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است