درمان خانگی سینوزیت

 درمان خانگی سینوزیت :

اگر دچار سینوزیت  هستید ، در اینجا هشت پیشنهاد برای درمان سینوزیت در خانه ارائه می شود :

۱- هر موقع که بیدار شدید یک لیوان آب یا آب میوه بنوشید.

۲- هوای مرطوب تنفس کنید ( برای این کار می توانید از دستگاه بخور قرار داده شده دراتاق ، بخار حاصل از دوش داغ ، سینک یا حتی ماهی تابه پر از آب داغ استفاده کنید. )

۳-  از یک ضد احتقان خوراکی یا اسپری بینی ضد احتقان  بینی استفاده کنید ، اما از محصولات حاوی آنتی هیستامین ( ضد حساسیت ) استفاده نکنید. همچنین ، از اسپری بینی روی پیشخوان ( یعنی قابل فروش بدون نسخه پزشک ) بش از سه روز پشت سر هم استفاده نکنید.

۴- اگر سردرد دارید ، استامینوفن ، ایبوپروفن ، یا آسپیرین را امتحان کنید ( اما هرگز آسپیرین را به کودکان یا نوجوانان زیر ۲۰ سال ندهید. )

۵- اگر رگه هایی از خلط در پشت گلوی تان دارید ، برای کمک به پیشگیری از درد گلو با آب گرم غرغره کنید.

۶-  شب موقع خواب با گذاشتن بالش اضافی سرتان را بالاتر قرار دهید. گاهی اوقات خوابیدن موقت در صندلی خمیده می تواند در درمان سینوزیت  مفید باشد.

۷-  موکوس و باکتری ها را با استفاده از اسپری آب نمک بینی یا محلول دست ساز ساخته شده با مخلوط نصف قاشق چای خوری نمک با یک فنجان آب گرم ( درجه حرارت بدن ) از بینی خارج کنید. با استفاده از سرنگ حبابی ، محلول را به آرامی داخل بینی بپاشد یا محلول را از کف دست تان به داخل بینی بکشید. هر بار با یک سوراخ بینی این کار را انجام دهید. این کار را دو تا چهار بار در روز انجام دهید.

۸-   روزی ۳ تا ۴ بار از کمپرس گرم بر روی نواحی سینوس استفاده کنید.

اگر علائم سینوزیت  بیش از ۱۰ تا ۱۴ روز طول بکشد یا در طول زمان بیماری سینوزیت شما بدتر شود باید به پزشک مراجعه کنید. همچنین اگر درد صورت سینوسی دارید که با درمان خانگی بیش از دو تا چهار روز طول بکشد ، اگر درد شدید باشد ؛ اگر صورت تان ورم کند یا تار ببنید ؛ یا اگر علائم عفونت باکتریایی دارید – نظیر ترشح بینی زرد خاکستری همراه با تب بالا یا تب پایین تر که چندین روز طول بکشد به پزشک مراجعه کنید.

ممکن است در صورت داشتن عفونت باکتریایی نیاز به درمان با آنتی بیوتیک داشته باشید. اگر پس از مصرف یک دوره کامل آنتی بیوتیک علائم سینوزیت  برطرف نشد ، دوباره باید پیش پزشک بروید.

درمان سینوزیت و جراحی آن، در کلینیک دکتر سرمست با بهترین روش ها و با استفاده از جدیدترین تجهیزات انجام می شود، به گونه ای که بیمار پس از جراحی، از سلامت خود کاملا رضایت دارد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است