درمان سینوزیت با عمل جراحی

درمان سینوزیت با عمل جراحی :

سینوزیت هم درمان می‌شود یکی از روش‌های موجود درمان سینوزیت ، جراحی تحت بیهوشی با استفاده از اندوسکوپ ولیزر سرد است. در این روش  درمان سینوزیت  که جراحی به صورت بسته انجام می‌شود از لیزر سرد استفاده می‌کنند. لیزر سرد دارای طول موج ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ هرتز است و امواج مادون قرمز و قرمز را شامل می‌شود. در این روش درمان سینوزیت  نور قرمز روی بینی ونور مادون قرمز روی  سینوس‌ها   ودرون حفره بینی و به منفذ دریچه سینوس تابانیده می‌شود.

این کار طی ۳ تا ۵ جلسه انجام و هر بار چند دقیقه طول می‌کشد پس از آن سینوزیت درمان می‌شود.اما "  بالن سینو پلاستی"  روشی جدیدتر است و در آن روش بعد از قرار دادن یک کاتترکوچک راهنما درون بینی، زیر دید اندوسکوپی، یک سیم هدایت کوچک وارد سینوس می‌شود، سپس بالن متسع می‌شود و به آرامی دیواره‌های مجرا را متسع می‌کند. خونریزی در این روش درمان سینوزیت  بسیار کم است و اکثر بیماران  مبتلا به سینوزیت پس از یک تا ۲ روز به فعالیت‌های عادی خود می‌پردازند.

این که چه مدت پس از عمل جراحی سینوزیت   با بالن علائم بیمار برطرف می‌شود، در هر فرد متفاوت است اما معمولا پس از ۱۰ ماه یا حداکثر ۲ سال علائم سینوزیت  کاملا بهبود می‌یابند. در این روش هیچ‌گونه بافت یا استخوانی برداشته نمی‌شود، بلکه بخشی از استخوان به سمت دیگر هل داده می‌شود تا دهانه سینوس باز شود. بیهوشی در این روش به صورت عمومی یا موضعی انجام می‌شود. این جراحی را متخصصان گوش و حلق و بینی یا جراحانی که در این زمینه آموزش دیده‌اند، انجام می‌دهند.

مراقبت های بعد از بهبود سینوزیت :

مراقبت های بعد از بهبود سینوزیت  به مدت ۴ تا ۸ هفته در معرض تغییر شدید درجه حرارت هوا قرار نگیرید.

در هوای سرد، روی صورت خود بخصوص پیشانی وگونه‌های خود را بپوشانید و اگر مجدد سرما خوردید، سریع به پزشک مراجعه کنید.

از مواد آلرژن و بخصوص دود سیگار دوری کنید. در ضمن در شهر‌های بزرگ زمانی که هوا آلوده است سعی کنید از منزل خارج نشوید.

برای مطالعه " درمان سینوزیت  "  کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است