درمان سینوزیت خانگی

سینوزیت چطور درمان میشود؟

نکته : شاید شما در ۳ یا ۴ روز اول استفاده از این روش برای درمان سینوزیت   احساس کنید که کاملا خوب شدید ولی برای درمان قطعی سینوزیت ، شما باید  ۷ روز از این روش برای درمان سینوزیت استفاده کنید .

۱- یک قاشق مربا خوری عسل را با دو قاشق مربا خوری آب مخلوط کنید و در حالت  دراز کش  دو قطره  مخلوط  آب عسل را در هر سوراخ بینی بریزید  . این کار را می تونید با قطره چکان انجام بدهید.  این کار برای درمان سینوزیت  با یک مقدار سوزش همراه  است ولی سعی کنید تحمل کنید . دو دقیقه به صورت دراز کش باشید و دو دقیقه به صورت سجده . چرک و عفونت در مخاط بینی و پشت حلق شما جمع میشود و باید سعی کنید حسابی مخاط بینی و پشت حلق  خودتان را  تخلیه کنید . این ریزش چرک از راه بینی و پشت حلق تا ۱۵ دقیقه ادامه دارد و شما سعی کنید به محض احساس چرک آن را تخلیه کنید .

۲-  بعد از ۱۵ دقیقه نوبت شستشو مخاط بینی با  سرم شستشو که در داروخانه ها موجود میباشد برای درمان سینوزیت استفاده کنید   . سرم شستشو را  داخل لیوان می ریزید به طوریکه نصف لیوان را پر کند ،  سپس سرم را  از راه بینی به بالا می کشید  طوریکه سرم از دهان شما خارج شود . کسانی که این کار برایشان سخت است  می توانند با استفاده از سرنگ این کار را انجام بدهند  .

۳- بعد از گذشت ۵ دقیقه از استفاده کردن سرم نوبت مهمترین قسمت کار میرسد. اکنون مخاط بینی شما حسابی تمیز شده و دسترسی و نفوذ بهتری روی سینوس ها وجود دارد . در این مرحله شما باید عنبر نصا را  که همون (پهن الاغ ماده) و اسم انگلیسی آن (Donkey Stool) میباشد را از عطاری خریداری کنید و قسمتی از آن را روی گاز گذاشته  و شعله گاز را کم کنید و صورتتان را  در مسیر دود قرار بدهید  و از راه بینی هوا را به داخل کشیده و از راه  دهان خارج کنید.

سعی کنید این کار را با تنوع  انجام بدهید یعنی ۲۰ ثانیه  با دود کم اینکار را  انجام بدهید و ۲۰ ثانیه با دود غلیظ  ،  طوریکه سوزش شدید در بینی خود احساس کنید . شما باید تا زمانیکه عنبر نصا سیاه نشده این کار را  ادامه بدهید . اصولا ۳ تا ۴ دقیقه طول می کشد که عنبر نصا کاملا سیاه بشود . در ضمن در زمان انجام این کار چرک وعفونت  از راه  بینی شما ترشح می شود.  سعی کنید در زمان احساس چرک حسابی مخاط بینی خودتان را خالی کنید و باز به این کار ادامه دهید . در زمان خرید عنبر نصا دقت کنید .عنبر نصا به صورت فله و باز باشد  نه بسته ای که در داخل نایلون پلمپ شده باشد .

۴- استفاده از روغن سیاه دانه  که شبها قبل خواب فقط یک قطره داخل یکی از سوراخهای بینی بریزید و شب بعدی داخل سوراخ بینی دیگر که این کار نیز برای درمان سینوزیت موثر میباشد .

* در کنار انجام این روشها سعی کنید روزی یکبار حمام بروید . بعد از اتمام شستشو آب را  کم کم داغ کنید در حدی که بتوانید تحمل کنید .  حدود ۱۰ دقیقه زیر آب داغ با هر دو دست سر و پیشانی خودتان را ماساژ بدهید.  سپس  یک لیوان آب نمک را که از قبل  باید آماده کنید ،  از طریق بینی به داخل کشیده و از دهان خارج کنید و بعد از اتمام کار دوباره ۲ دقیقه زیر آب داغ سر و پیشانی خود  را ماساژ بدهید . در این هفت روز سعی کنید این روش را روزی یکبار انجام بدهید که اینکار بسیار در بهبودیتان موثر میباشد .

- شما باید گزینه های۱و۲و۳ را پشت سر هم  روزی یکبار بار به مدت ۷ روز انجام بدهید و گزینه ۴ را  هر دو هفته   یکبار انجام دهید.

برای مطالعه "علائم سینوزیت " کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است