درمان سینوزیت در کودکان

درمان سینوزیت در کودکان :

فرزند شما لازم است برای درمان سینوزیت ،  ۳-۲ هفته آنتی بیوتیک مصرف کند. اگر بعد از این مدت علائم  سینوزیت در کودک  فروکش نکرد و بهتر نشد و یا مجددا عود کرد، پزشک فرزندتان ممکن است آنتی بیوتیک دیگری را برای  درمان سینوزیت در کودک ،  تجویز کند. خوشبختانه در نهایت، آنتی بیوتیکی که سینوزیت او را درمان کند پیدا می کنید. بعضی اوقات سینوزیت ممکن است مقاوم شده باشد مثل عفونت گوش، آنگاه درمان سینوزیت در کودک  مشکل می شود.

اگر فرزند شما از سینوزیت مزمن رنج می برد، ممکن است بیماریی زمینه ایی، مثل آلرژی تشخیص نداده و درمان نشده، داشته باشد. بعضی از مشکلات آناتومی بینی که مانع تخلیه ترشحات می شود مثل انحراف بینی یا عفونت مزمن  آدنوئید (بافت لنفاوی پشت بینی) که سبب نفوذ باکتری داخل سینوس می شود، می توانند زمینه ساز ابتلا به سینوزیت در کودکان  باشند. برای درمان چنین مواردی ممکن است پزشک معالج فرزندتان او را به یک متخصص گوش و حلق و بینی معرفی کند.

پزشک متخصص گوش و حلق و بینی ممکن است توصیه کند که رادیوگرافی یا سی تی اسکن از سینوس های فرزندتان بگیرد و سپس درمان مخصوص سینوزیت در کودک   را شروع کند.

درمان های مختلفی که ممکن است در این موارد سینوزیت در کودک ارائه شوند عبارتند از :

*  شستشوی سینوس ها (شستشوی سینوسها با محلول سالین زیر بیهوشی عمومی).

* جراحی و برداشتن آدنوئید (بعضی اوقات همزمان با شستشوی سینوسها انجام می شود) .

*  جراحی آندوسکوپیک سینوس ها (روشی که کمی تهاجمی تر از روش های قبلی است. در این روش مسیری که تخلیه طبیعی سینوس ها از طریق آن به داخل بینی انجام می شده و حالا مسدود شده است را جراحی می کنند تا سینوس ها کمتر دچار انسداد شوند).

برای مطالعه "  پیشگیری از سینوزیت " کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است