درمان طبی و جراحی پولیپ بینی

در ابتدا باید بدانید که هیچ دارویی بی ضرر نیست . این را باید به شکل یک قانون کلی پذیرفت . هر دارویی هم عوارض مثبت دارد و هم عوارض منفی . بعضی اوقات ما عوارض منفی کم یک دارو را می پذیریم بخاطر عوارض مثبت بزرگ آن . یعنی گرچه شما می دانید که کرتون ضرر دارد اما از آن استفاده می کنید به این خاطر که مشکل بزرگتری حل شود . در پولیپ بینی  اگر علت یک عیب ساختمانی نباشد و پولیپ بینی  واضح  نباشد، درمان پولیپ بینی  طبی است . اگر فقط آلرژی تنها باشد معمولابا دارو قابل حل است . اگر علت پولیپ بینی یک عیب ساختمانی باشد با لحاظ ملاحظاتی که خود پزشک معمولاً دارد که از نزدیک با سیتی اسکن و آزمایشاتی که انجام می دهد ، اگر جراحی پولیپ بینی کند بهتر است .اگر پولیپ‌های کوچک داشته باشید ممکن است هیچگونه علائم پولیپ بینی وجود نداشته باشد.

پولیپ بینی آلرژیک اگر یک غده ای را در فضا ایجاد نکرده باشد که باعث گرفتگی بینی شود و در راه هوایی مشکل ایجاد کند درمان طبی جواب می دهد . یعنی تا زمانی که ضایعه خیلی کوچک باشد و بتواند با همان دارو تنفس کرد درمان پولیپ بینی طبی است . یعنی زمانیکه همراه پولیپ بینی یک شاخک بزرگ باشد . شاخک هوادار نداشته باشد . یا انحراف بینی نباشد. یا تصادف نکرده باشد . معمولاً درمان پولیپ بینی ، درمان طبی است . اما اگر ضایعه به حدی رسید که یک عیب انسدادی ناشی از پولیپ بینی ایجاد کرد قطعاً باید جراحی شود . باید مریض بداند که چون یک اتفاقی در خارج از بدن دارد ، احتمال عود پولیپ بینی وجود دارد . در دست بهترین جراحان و در بهترین نقطه ی دنیا هم عمل کنند در پولیپ بینی عود وجود دارد .

شکل ظاهری بینی در عمل جراحی پولیپ بینی تغییر می کند یا اینکه از داخل حفره های بینی عمل می شود ؟

اگر پولیپ بینی خیلی حجم پیدا کرده باشد و قسمت غضروف بینی را باز کرده باشد فرد دچار تغییر شکل بینی خواهد شد. و در عمل جراحی پولیپ بینی این تغییر شکل بینی رفع خواهد شد و هیچ تغییری در جهت بد شکلی بینی در عمل پولیپ بینی نیست .عمل پولیپ بینی عارضه ی خاص و حادی را ایجاد نمی کند .

با توجه به پیشرفت های علم بیماری پولیپ بینی قابل درمان است. پس هرچقدر به موقع تر فرد مراجعه کند درمان پولیپ بینی او موفق تر است .

برای مطالعه "درمان پولیپ بینی" و "درمان پولیپ بینی با لیزر "روی لینک کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است