درمان عفونت سینوسی

درمان عفونت سینوسی :

اگر شما گمان می کنید سینوس هایتان چرک کرده و علائم بیماری تان طی مدت دو سه روز برطرف نشده است، باید سری به پزشک متخصص بزنید. پزشک ممکن است فقط به معاینه معمولی اکتفا کند، شاید هم لازم ببیند عکس اشعه x از سینوس هایتان بگیرید یا به شیوه های دیگری از آنها تصویربرداری کنید. به هر حال همه این کارها برای تشخیص دقیق تری بیماری شما لازم است.

مصرف دارو برای درمان عفونت سینوسی :

عفونت سینوسی را با دارو می توان درمان کرد. پزشک متخصص نخست برای عفونت سینوسی  شما داروهایی تجویز می کند که وضع ترشحات ناهنجار سینوس ها و بینی را بهبود بخشد و تنفس شما را تسهیل کند. بیشتر افراد بدون نیاز به آنتی بیوتیک دوره درمان عفونت سینوسی  را پشت سر می گذارند و خوب می شوند، اما اگر علائم بیماری عفونت سینوسی  در مدت ۱۰ تا ۱۴ روز مرتفع نشد، پزشک اغلب آنتی بیوتیک تجویز می کند. توجه داشته باشید مصرف دارو، بویژه آنتی بیوتیک حتما باید با تجویز پزشک باشد.

شست وشوی بینی برای کاهش عفونت سینوس :

محلول شست و شوی بینی چه به صورت اسپری باشد و چه به صورت سرم های شست و شو، که هر دو در داروخانه ها در دسترس است، مشکلات ناحیه بینی را هنگام بروز سینوزیت بهبود می بخشد و دفعات عفونت سینوس ها را نیز کاهش می دهد. مطالعه ای که سال ۲۰۰۷ منتشر شده نشان می دهد بیمارانی که از محلول شست و شو یا همان سرم نمکی استفاده می کنند علائم بیماری عفونت سینوسی  سریع تر رفع می شود و نیز دفعات ابتلای مجدد به عفونت سینوس ها در این افراد کاهش می یابد.

برای مطالعه " سینوزیت و آلودگی هوا  "  کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است