درمان پولیپ بینی با لیزر

به دلیل وجود غشا مخاطی، لیزر نقش بارزی در بیماری های گوش و گلو و بینی از جمله پولیپ بینی دارد.

لیزر به راحتی از غشا مخاطی عبور می کند و بدون افت مقادیر قابل توجه از توان اولیه، به بافت هدف می رسد. به دلیل عمق نفوذ اشعه لیزر خصوصا" در طیف مادون قرمز، می توان از لیزر در درمان پولیپ بینی نیز استفاده کرد. به دلیل آن که درمان پولیپ بینی با لیزر غیر تهاجمی است، از جراحی لیزری بینی به عنوان درمان کمکی در کنار سایر روش های درمانی کلاسیک استفاده می شود، لیزرتراپی به خوبی تحمل می شود و واکنش های بافتی را تحریک می نماید. امتیاز دیگر آن نیز تأثیر لیزر در کاهش یا قطع مصرف داروها و بنابراین کاهش عوارض جانبی و واکنش های آلرژیک به آن هاست.

اساسا نور لیزر با ویژگی های منحصربه فرد خود باعث شده تا مهارت پزشکان در جراحی های مختلف چند برابر شود. مزایای جراحی با لیزر عبارتند از برش دقیق و ظریف، سرعت بالا، عمل جراحی بدون خونریزی و عفونت، بهبود سریع تر و ترمیم زیباتر زخم.

جراحی گوش و حلق و بینی با لیزر در درمان بیماری هایی مانند پولیپ بینی، تومورهای حنجره، تنگی های حلق و  درمان  خرخر موثر می باشد.

پولیپ بینی می تواند در طول زندگی به دلایل مختلف ایجاد شده و شما را دچار مشکل کند. این موضوع در حالی است که در بسیاری از مواقع شما اصلاً متوجه مشکل پولیپ بینی خود نمی شوید. این موضوع می تواند بطور مکرر در نتیجه یک واکنش آلرژیک ساده ایجاد شود، اما گاهی اوقات افراد مبتلا به آن ممکن است با مشکلات تنفسی و یا مشکلات جدی در هنگام خواب مواجه شوند، یا این موضوع می تواند باعث کاهش حساسیت آنها به مزه و بو شود. اولین درمان پولیپ بینی معمولاً استفاده از اسپری کورتیکواستروئید است و برای بسیاری از افراد این اسپری می تواند مشکل را تا حدود زیادی برطرف کند. اما زمانی که مشکل برطرف نشود، باید از عمل پولیپ بینی استفاده شود.

عوارض ناشی از پولیپ بینی

وجود پولیپ بینی  ممکن است باعث مشکلات زیر گردد

سینوزیت های مکرر و یا مزمن

مشکلات تنفسی در خواب

تغییر در شکل استخوان های صورت

تغییر حالت چشم

برای آشنایی بیشتر با درمان پولیپ بینی روی لینک کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است