درمان کبودی و ورم نوک بینی بعد از عمل بینی

کبودی پس از جراحی بینی

باید تا ۲۴ ساعت از کمپرس سرد جهت پیشگیری از کبودی و ورم بینی استفاده کنید . تا وقتی که در مرکز جراحی بستری هستید پرستارما این کار را انجام خواهد داد. وقتی به منزل مراجعه کردید خودتان چند تکه یخ راخرد کرده و داخل کیسه فریزر ریخته و روی صورت ، گونه ها و لب بالا قرار دهید . این کار باعث می شود کبودی و ورم شما به حداقل برسد .

ورم نوک بینی

معمولا در ماه‌های نخست، هنوز نوک بینی ورم زیادی دارد، زیرا ورم بینی این قسمت دیرتر از سایر قسمت‌های بینی فروکش می‌کند.

کاهش ورم بینی، به‌ویژه در بینی‌های گوشتی به زمان بیشتری نیاز دارد؛ بنابراین در این مدت بینی موقتاً بزرگ جلوه می‌کند. حتی ممکن است برخی از اطرافیان بیمار که از تصویر پیشین بیمار بی‌خبرند، تصور کنند بینی او بزرگ‌تر هم شده است. بدیهی است که اگر بینی با وجود ورم زیاد بزرگ به نظر نرسد، پس از کاهش ورم بینی، یک بینی غیرطبیعی خواهد شد. برای اظهار نظر نهایی در مورد نتیجه عمل دست‌کم باید یک سال صبر کرد.

بسیاری از بیماران چند هفته پس از عمل، درحالی که هنوز ورم بینی به‌طور کامل فروکش نکرده است، با نگاهی موشکافانه ساعت‌ها در مقابل آیینه، بینی خود را نظاره می‌کنند. این نگاه موشکافانه که تنها به بینی معطوف است و به سایر اعضای صورت توجهی ندارد، موجب می‌شود از یک سو بسیاری از بی‌تقارنی‌های طبیعی به صورت عیب جلوه کند و از سوی دیگر، زیبایی و تناسب جدید بینی با دیگر اجزای صورت، با تمرکز صرف بر بینی نادیده گرفته شود.

توصیه مکرر به بیماران عزیز آن است که در جراحی پلاستیک بینی، اصراری بر کوچک شدن بیش از اندازه بینی نداشته باشند. در جراحی بینی، حد و مرزهایی وجود دارند که عبور از خط قرمز آنها عوارض متعددی در پی خواهد داشت.

برای آشنایی با مراقبت های بعد از جراحی بینی روی لینک کلیک کنید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است