درمان کورک بینی

فقط یک درمان خانگی برای کورک بینی توصیه می‌شود. غیر از آن، برای اطمینان کامل به پزشک مراجعه کنید. آن را گرم کنید. پارچه‌ای را در آب داغ فرو برده و آن را روی کورک بینی بگذارید، کورک سر باز می‌کند و ماده‌ای زرد چرک مانند بدبو از آن خارج می‌شود. بعد از آن، کورک بینی بهبود می‌یابد.

اگر کورک بینی با آب گرم خوب نشد، باید به پزشک مراجعه کرد تا آن را نیشتر بزند. او کورک بینی را بی‌حس کرده، وسط آن را شکاف داده، و مادهٔ درون آن را تخلیه می‌کند. هیچ‌گاه خودتان کورک بینی را نیشتر نزنید، چون ممکن است عفونت را گسترش دهید.

عفونت ناشی از کورک بینی را درمان کنید. پزشک اغلب کشت باکتری برای درمان کورک بینی با آنتی‌بیوتیک مناسب انجام می‌‌دهد. غالب کورک‌ها با دی‌کلوکساسیلین درمان می‌شوند که یک داروی مشتق از پنی‌سیلین و اختصاصی برای عفونت استافیلوکوکی است.

برای کورک بینی باید آنتی‌بیوتیک دارای خواص ضدالتهابی، مثل تتراسیکلین، اریترومایسین، یا مینوسیکلین، مصرف کرد. پنی‌سیلینی آنها را از بین نمی‌برد. کورک را تمیز کنید. اگر کورک بینی تخیله شد، آن را با صابون ضدباکتری بشوئید. کورتیزون مصرف کنید. اگر پزشک تشخیص داد که کورک بینی کوچک است و هنوز پر از مایع نشده است، تزریق مقدار کمی کورتیزون ممکن است ظرف یک روز آن را بهبود دهد.

اگر پیدایش کورک بینی مرتباً در افراد خانواده دیده می‌شود، پزشک می‌تواند این چرخش را قطع کند. استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ در بینی از این تکرار کورک بینی در خانواده جلوگیری می‌کند. پزشک با کشت ترشحات بینی می‌‌تواند حامل باکتری کورک بینی را پیدا کند.

راه دیگر درمان دمل و کورک بینی در صورت عدم پاسخ به درمان کمپرس گرم ، درمان کورک بینی با تابش اشعه فرابنفش و مرهم است.

برای آشنایی با نشانه های کورک بینی روی لینک کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است